Top Zimná olympiáda

Olympiáda sa už skončila: Sumár našich výsledkov, TAKTO bojovali Slováci

PJONGČANG – Zimné olympijské hry 2018 v juhokórejskom Pjongčangu sa už skončili. Pozrite sa s nami na kompletný výsledkový servis slovenských športovcov!

Najviac nás potešila biatlonistka Nasťa Kuzminová, získala totiž jedno zlato a dve striebra. Vynikajúci výkon podala v individuálnych pretekoch na 15 km Paulína Fialková, ktorej iba o chlp ušla medaila a skončila na piatom mieste.

HOKEJ

Nominácia:

Brankári: Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár
Obrancovia: Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák, Juraj Mikuš
Útočníci: Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ, Marek Hovorka

Základná skupina B:

14. február, streda: Slovensko – Olympíjski športovci z Ruska, 13:10: 3:2
16. február, piatok: USA – Slovensko, 04:10, 2:1
17. február, sobota: Slovinsko – Slovensko, 13:10, 3:2 po predĺžení

Osemfinále

20. február, utorok: USA – Slovensko, 04:10, 5:1

ANASTASIA KUZMINOVÁ (biatlon)

Olympijská v흻azka Anastasia Kuzminová – Foto: SITA/Jakub Julény

10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 13. miesto

12. február, pondelok, 11:10 – stíhacie preteky (10 km): 2. miesto

15. február, štvrtok, 9:15 –  individuálne preteky (15 km): 2. miesto

17. február, sobota, 12:15 – preteky s hromadným štartom (12,4 km): 1. miesto

PAULÍNA FIALKOVÁ (biatlon)

Paulína Fialková – Foto: SITA/Peter Rusko

10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 11. miesto

12. február, pondelok, 11:10 – stíhacie preteky (10 km): 38. miesto

15. február, 9:15 –  individuálne preteky (15 km): 5. miesto

17. február, sobota, 12:15 – preteky s hromadným štartom (12,4 km): 21. miesto

IVONA FIALKOVÁ (biatlon)

10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 74. miesto

15. február, 9:15 –  individuálne preteky (15 km): 64. miesto

TERÉZIA POLIAKOVÁ (biatlon)

10. február, sobota, 12:15 – šprint (7,5 km): 83. miesto

15. február, 9:15 –  individuálne preteky (15 km): 87. miesto

ALŽBETA MAJDIŠOVÁ (biatlon)

MATEJ KAZÁR (biatlon)

Matej Kazár – Foto: SITA/Jozef Jakubčo

11. február, nedeľa, 12:15  – Šprint 10km, finále: 22. miesto

12. február, pondelok, 13:00 – Stíhacie preteky 12,5km, finále: 32. miesto

15. február, štvrtok, 12:00  – Vytrvalostné preteky 20km, finále: 34. miesto

MARTIN OTČENÁŠ (biatlon)

Martin Otčenáš -Foto: SITA/Jakub Julény

11. február, nedeľa, 12:15  – Šprint 10km, finále: 52. miesto

12. február, pondelok, 13:00 – Stíhacie preteky 12,5km, finále: 27. miesto

15. február, štvrtok, 12:00  – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 84. miesto

TOMÁŠ HASILLA (biatlon)

11. február, nedeľa, 12:15  – Šprint 10km, finále: 70. miesto

15. február, štvrtok, 12:00  – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 86. miesto

MICHAL ŠIMA (biatlon)

15. február, štvrtok, 12:00  – Vytrvalostné preteky 20km, finále, 85. miesto

ŠIMON BARTKO (biatlon)

11. február, nedeľa, 12:15  – Šprint 10km, finále: 74. miesto

TÍM SLOVENSKA (biatlon)

20. február, utorok, 12:15 – Zmiešaná štafeta 2 × 6 + 2 × 7,5 km, finále: Nedokončili

22. február, štvrtok, 12:15 – Štafeta 4×6 km, ženy (Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková): 5. miesto

23. február, piatok, 12:15 – Štafeta 4×7,5 km, muži (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš): 18. miesto

KLAUDIA MEDLOVÁ (snoubording)

Klaudia Medlová – Foto: SITA/Natália Šlepecká

12. február, pondelok, 02:00 – finále Slopestyle: 24. miesto

19. február, pondelok, 01:30 – kvalifikácia Big Air: 23. miesto, nepostúpila do finále

PETRA VLHOVÁ (Zjazdové lyžovanie)

Petra Vlhová – Foto: SITA / AP / Alessandro Trovati

15. február, štvrtok, 02:15 – Obrovský slalom: 13. miesto

16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 13. miesto

17. február, sobota, 03:00 – Super G, 32. miesto

21. február, streda, 03:00 – Zjazd: Nedokončila

22. február, štvrtok, 03:00 – Superkombinácia, 1.kolo, zjazd: 13. miesto

22. február, štvrtok, 07:00 – Superkombinácia, 2. kolo, slalom: 5. miesto

VERONIKA VELEZ-ZUZULOVÁ (Zjazdové lyžovanie)

Veronika Velez Zuzulová – Foto: SITA / AP / Jean-Christophe Bott

16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 17. miesto

SOŇA MORAVČÍKOVÁ (Zjazdové lyžovanie)

15. február, pondelok, 02:15 – Obrovský slalom: 37.miesto

16. február, piatok, 02:15 – Slalom: nedokončila

BARBORA KANTOROVÁ (Zjazdové lyžovanie)

15. február, pondelok, 02:15 – Obrovský slalom: 41. miesto

16. február, piatok, 02:15 – Slalom: 34. miesto

17. február, sobota. 03:00 – Super G, 35. miesto

21. február, streda, 03:00 – Zjazd: 29. miesto

22. február, štvrtok, 03:00 – Superkombinácia, 1.kolo, zjazd

22. február, štvrtok, 07:00 – Superkombinácia, 2. kolo, slalom: 18. miesto

ANDREAS ŽAMPA (Zjazdové lyžovanie)

18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: Nedokončil

22. február, štvrtok, 02:15 – Slalom: 35. miesto

ADAM ŽAMPA (Zjazdové lyžovanie)

Adam ŽŽampa – Foto: SITA/Jozef Jakubčo

13. február, utorok, 03:30 – Superkombinácia: 22. miesto

18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: 25. miesto

22. február, štvrtok, 02:00 – Slalom: 24. miesto

MATEJ FALAT (Zjazdové lyžovanie)

13. február, utorok, 03:30 – Superkombinácia: Nedokončil

18. február, nedeľa, 02:15 – Obrovský slalom: 50. miesto

22. február, štvrtok, 02:00 – Slalom: Nedokončil

TÍM SLOVENSKA (Zjazdové lyžovanie)

24. február, sobota, 03:00 – Tímová súťaž, finále (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Adam Žampa, Andreas Žampa): 9. miesto, nepostúpili z osemfinále

ALENA PROCHÁZKOVÁ (Beh na lyžiach)

Alena Procházková – Foto: SITA/Jakub Julény

13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 31. miesto, nepostúpila

15. február, štvrtok, 07:30 – 10km voľny, finále: 58. miesto

BARBORA KLEMENTOVÁ (Beh na lyžiach)

13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 53. miesto, nepostúpila

PETER MLYNÁR (Beh na lyžiach)

Peter Mlynár – Foto: AP /Lehtikuva, Heikki Saukkomaa

13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia

13. február, utorok, 12:00 – Šprint klasicky, finále: 23. miesto

16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 67. miesto

24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: 51. miesto

ANDREJ SEGEČ (Beh na lyžiach)

13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 57. miesto

16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 87. miesto

24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: 53. miesto

MIROSLAV ŠULEK (Beh na lyžiach)

13. február, utorok, 09:30 – Šprint klasicky, kvalifikácia: 62. miesto

16. február, piatok, 07:00 – 15km voľné, finále: 80. miesto

24. február, sobota, 14:00 – Preteky s hromadným štartom, 50km: nedokončil

TÍM SLOVENSKO

21. február, streda, 09:00 – Tímšprint žien voľnou technikou (Alena Procházková, Barbora Klementová): 9. miesto v prvom semifinále, nepostúpili do finále

21. február, streda,  11:30 – Tímšprint mužov voľnou technikou (Peter Mlynár, Andrej Segeč): 22. miesto v semifinále, nepostúpili do finále

JOZEF NINIS (Sánkovanie)

Jozef Ninis – Foto: SITA/Jozef Jakubčo

10. február, sobota, 11:00 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 28. miesto

11. február, nedeľa, 10:50 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 25. miesto

JAKUB ŠIMOŇÁK (Sánkovanie)

10. február, sobota, 11:00 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 35. miesto

11. február, nedeľa, 10:50 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 35. miesto

MAREK SOLČANSKÝ, KAROL  STUCHLÁK (Sánkovanie)

14. február, streda, 12:20 – Dvojice, 1. a 2. jazdy: 17. miesto

KATARÍNA ŠIMOŇÁKOVÁ (Sánkovanie)

12. február, pondelok, 11:50 – Individuálne preteky, 1. a 2. jazdy: 25. miesto

13. február, utorok, 11:30 – Individuálne preteky, 3. a 4. jazdy: 23. miesto

LUCIE MYSLIVČEKOVÁ, LUKÁŠ CSÖLLEY (Krasokorčuľovanie)

Lucie Myslivčeková a Lukáš Csölley – Foto: SITA/Ivan Fleischer

19. február, pondelok, 02:00 – Tanečné páry, krátke tance: 19. miesto, kvalifikovali sa do voľného tanca

20. február, utorok, 02:00 – Tanečné páry, voľné tance: 20. miesto

NICOLE RAJIČOVÁ (Krasokorčuľovanie)

Nicole Rajičová – Foto: SITA/ Pavel Lebeda/ISU ME 2017

21. február, streda, 02:00 – Jednotlivci, krátky program: 13. miesto

23. február, piatok, 02:00 – Jednotlivci, voľné jazdy: 14. miesto

Autor: ph, Foto: SITA, AP/Morry Gash