Top Zimná olympiáda

Mlynár postúpil do štvrťfinále šprintu. Je to veľká vec, tvrdí

PJONGČANG – Slovenský reprezentant Peter Mlynár sa kvalifikoval do vyraďovacej časti šprintu klasickou technikou mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Dvadsaťdeväťročný popradský rodák obsadil v kvalifikácii 25. miesto s odstupom 8,28 s na víťaza.

Najlepší čas dosiahol Fín Ristomatti Hakola, druhý bol Nór Johannes Hösflot Klaebo a tretí Alexander Bolšunov pod hlavičkou OŠR. Ďalší dvaja Slováci, Andrej Segeč a Miroslav Šulek, neuspeli. Segeč s odstupom 16,30 s na Hakolu obsadil 57. pozíciu a Šulek (+20,20 s) skončil na 62. priečke.

Veľká vec, tvrdí Mlynár

Mlynár vo Svetovom pohári či inom vrcholnom podujatí doteraz len raz v kariére preklenul hranicu postupu z kvalifikácie do vyraďovacích jázd. Podarilo sa mu to na Silvestra 2011 v nemeckom Oberstdorfe, kde v klasickom šprinte skončil napokon osemnásty. Po postupe medzi 30 najlepších žiaril spokojnosťou, ale zároveň si uvedomoval, že preteky sa ešte neskončili.

„Toto je pre mňa veľká vec, lebo nepostupujem pravidelne. V podstate sa mi to doteraz podarilo iba jediný raz a čakal som sedem rokov. Mal som špičkovo pripravené lyže, cítil som sa dobre, a keď mi v polovici trate chalani hlásili, že som na hrane postupu, dal som do toho všetko. Opakujem, pre mňa je toto jedno veľké zadosťučinenie za tie roky práce. Keď sa pozriem na súperov v mojom štvrťfinále, všetci sú to špecialisti šprintéri, ktorí majú svoje ambície. Poznáme sa veľmi dobre, sú v podstate moji rovesníci, urobím, čo sa ešte dá,” uviedol Peter Mlynár počas prípravy na štvrťfinále.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu – utorkové výsledky:

Vyraďovacie boje s tridsiatkou najlepších sa začali o 12.25 h SEČ (20.25 h miestneho času). Súpermi Mlynára vo štvrťfinále boli Alexander Panžinskij (OŠR), Oskar Svensson (Švéd.), Emil Iversen (Nór.), Sebastian Eisenlauer (Nem.) a Len Valjas (Kan.). Mlynárovo štvrťfinále bolo naplánované ako štvrté z piatich – dvadsaťdeväťročný pretekár dobehol vo svojom v čase 3:15,77 min. Pre Mlynára to bol druhý postup do Top 30 na vrcholnom podujatí.

BEH NA LYŽIACH
Muži – šprint klasickou technikou – kvalifikácia: 1. Ristomatti Hakola (Fín.) 3:05,54 min, 2. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) +0,19 s, 3. Alexander Bolšunov (OŠR) +1,66, … 25. Peter Mlynár (SR) +8,28 – postúpil do štvrťfinále, … 57. Andrej Segeč (SR) +16,30, 62. Miroslav Šulek (SR) +20,20 – obaja nepostúpili

Foto: SITA/AP/Lehtikuva, Heikki Saukkomaa