Zimná olympiáda

Myslivečková s Csölleyom úspešní, kvalifikovali sa do voľného tanca

PJONGČANG – Slovenskí reprezentanti Lucie Myslivečková s Lukášom Csölleyom sa kvalifikovali do voľného tanca v súťaži krasokorčuliarov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Dvadsaťosemročná česká rodáčka a o rok mladší Bratislavčan v pondelkovom krátkom tanci dostali za svoje vystúpenie 59,75 bodu, čo je ich nové osobné maximum.

Doterajším rekordom tohto tanečného páru na medzinárodných podujatiach pod hlavičkou Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) bolo 58,04 bodu z bratislavského Memoriálu Ondreja Nepelu v jeseni 2016, na národnom šampionáte v decembri 2016 dosiahli 59,65 bodu. Dvojica pripravujúca sa v Taliansku prenikla do elitnej dvadsiatky spomedzi 24 párov z 19. miesta.

Splnený cieľ

„Hneď po našej jazde sme si povedali, že je to dobré. Užili sme si to. Predviedli sme najlepší ‘kraťas’, čo bol náš cieľ. Druhý cieľ bol kvalifikovať sa do voľných jázd, čo sa nám rovnako podarilo. Sme šťastní. Vo voľnom tanci si už konkrétny cieľ nedávame. Iba zajazdiť čo najlepšie. Dnes to bola naša najlepšia jazda, čo sme spolu, pocitovo určite. Mala som predtým problémy s ramenom, ktoré pred odchodom na tréning do Soulu opäť vyskočilo, tak sme ho ‘zatejpovali’. Mala by som si dať teraz pozor. Atmosféra olympiády? Je to tu pekné a veľmi príjemné,” povedala Lucie Myslivečková.

Lukáš Csölley a Lucie Myslivečková – Foto: SITA/Martin Medňanský

„Chceli sme sa dostať do voľných jázd a to sme už splnili. Od majstrovstiev Európy sme sa snažili vylepšiť technickú stránku. Bez toho to, bohužiaľ, nejde. Tréneri boli veľmi spokojní, povedali, že v tomto momente to bolo maximum, čo sme mohli predviesť. Teraz sme sústredení len na súťaž, neskôr možno niekam pôjdeme a zažijeme aj niečo iné na olympiáde,” doplnil partner Lukáš Csölley.

Triumf Virtueovej s Moirom

V krátkom tanci triumfovali Kanaďania Tessa Virtueová so Scottom Moirom vo svetovom maxime 83,67 bodu. O necelé dva body za nimi zaostávajú Francúzi Gabriella Papadakisová s Guillaumom Cizeronom (81,93), tretí sú Američania Madison Hubbellová so Zacharym Donohuem

Lukáš Csölley a Lucie Myslivečková – Foto: SITA/Martin Medňanský

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu – pondelkové výsledky:

KRASOKORČUĽOVANIE
Tanečné páry – po krátkom tanci: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 83,67 b., 2. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 81,93, 3. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 77,75, … 19. Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley (SR) 59,75 – kvalifikovali sa do voľného tanca

Foto: SITA/AP/Julie Jacobson