Top Zimná olympiáda

Vlhová potešila dobrým výsledkom: Skončila piata v superkombinácii

PJONGČANG – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila vynikajúce 5. miesto v superkombinácii žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Od bronzu ju delilo 65 stotín sekundy.

Po zjazde figurovala mladá Slovenka na 13. mieste, no druhým najlepším slalomovým kolom sa posunula o osem priečok nahor. „Urobila som chyby, ktoré ma stáli lepší čas. Vedela som, že som do cieľa prišla s náskokom, ale mohlo to byť lepšie. Pri dobrej jazde sa dala zlikvidovať celá strata. Robila som drobné chyby…. Piate miesto je OK, teraz budem mať trochu voľnejšie a môžem s sústrediť na tímovú súťaž,” povedala po pretekoch Vlhová pre RTVS.

Triumf Gisinovej

Ďalšia Slovenka Barbara Kantorová skočila osemnásta: „Chýbala mi rýchlosť, mala som to pustiť trochu viac. Trochu zapracovala aj únava, bolo toho na mňa priveľa. Nejdem sa vyhovárať, mala som ísť rýchlejšie. Na ZOH to mohlo byť trochu lepšie, ale ťažko teraz hodnotiť olympiádu.”

Zlato si vyjazdila Švajčiarka Michelle Gisinová, striebro putuje do USA zásluhou Mikaely Shiffrinovej, bronz získala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska. Iba Holdenerová dosiahla v slalome lepší čas ako Vlhová. V slalome vypadla líderka po zjazde Američanka Lindsey Vonnová.

Mikaela Shiffrinová, Michelle Gisinová a Wendy Holdenerová – Foto: SITA/AP/Christophe Ena

Prepad Monwickelovej

Gisinová si pred slalomom vypracovala výhodnú pozíciu tretí miestom v zjazde, v súčte sa napokon dostala pred Shiffrinovú, ktorá bola po zjazde šiesta. Nórke Ranghild Monwickelovej slalom nevyšiel a po druhej priečke v zjazde klesla napokon na štvrtý stupienok.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu – štvrtkové výsledky:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Ženy – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Michelle Gisinová (Švaj.) 2:20,90 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,97 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,44, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +1,73, 5. Petra Vlhová (SR) +2,09, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +2,54, 7. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,55, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +2,63, … 18. Barbara Kantorová (SR) +9,04

Foto: SITA/AP/Luca Bruno