Domáce Parlamentné voľby Politika Top

VIDEO Fico opäť nezaháľa. Novou piesňou zosmiešnil opozičných lídrov

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Expremiér a šéf Smeru-SD Robert Fico nezaspal na vavrínoch a ide naplno do boja. Parlamentné voľby sa blížia a preto sa to rozhodol opäť troška okoreniť. Na sociálnej sieti zverejnil video, ktoré ale zrejme mnohých neprekvapí, keďže sa zase raz obul do opozície. Jedným takýmto videom sa už raz pochlapil, tentoraz však prišiel s vylepšenou verziou. 

 

Robert Fico sa rozhodol spestriť mnohým večerný program. Zverejnil totiž video, v ktorom nielen že kritizuje, ale až zosmiešňuje opozíciu. Vyzýva, aby sme si predstavili, čo sa stane, keď bude vládnuť. Video tentoraz vylepšil, pretože sa v ňom už neobjavil samotný Fico, ale lídri opozičných strán, ktorí si takpovediac spolu zaspievali.

Vo videu sa objavia Igor Matovič, Richard Sulík, Michal Truban, Boris Kollár, Andrej Kiska, Štefan Harabin, ale aj mnohí ďalší.

Na záver piesne komentátor vážnym hlasom dodá: ,,Toto už fakt nie je vtipné. Nepotrebujeme nebezpečnú zmenu.”

 

Text piesne:

,,Matovič aj so Sulíkom, ba aj s Trubanom, opoziční kamaráti debatujú s úsmevom.

Kollár, Kiska čistá láska, zrazu už sú rodina, s Trubanom si ihneď sadli, vládnuť bude malina.

Cirkusové čísla krásne už si skúšajú, takto pre nás novú vládu s láskou skladajú.

Veľká pohoda pre dobro národa, vznikla dohoda až do rána volebného zrodila sa dohoda,

žiadna náhoda, až do rána volebného zrodila sa dohoda.”

Na pobavenie

Reakcie z opozície na seba nenechali dlho čakať. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár sa piesňou pobavil. ,,Video je naozaj vtipné, pobavilo ma to a rozmýšľam, že ho budem zdieľať,” povedal pre Glob.sk Kollár.

SaS je za to, aby Fico radšej riešil problémy, ktoré sa dejú. ,,Keby Robert Fico namiesto tohto zúfalstva radšej skúsil prísť s akýmkoľvek riešením toho, čo spôsobil, keď už sa nevie konečne stiahnuť z politiky. Keď mal prísť odborne debatovať o rozpočte, radšej sa schoval a vyhováral sa na lekárov. Zanecháva po sebe spúšť – školstvo v príšernom stave, rozkradnuté zdravotníctvo, krajinu plnú byrokracie, korupciu na každom rohu. Namiesto využitia posledných týždňov na nápravu sa stará o nás, ktorí sa roky snažíme napraviť aspoň to, čo sa s našimi možnosťami dá,” uviedla pre Glob.sk hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Podľa nich voliči SaS premýšľajú a táto trápna pesnička ich nemôže uraziť. ,,Nech už radšej zaspieva S pánom Bohom idem od vás ako jeho kamarát Mečiar,” dodali.

Podľa hnutia OĽaNO je to vrcholne trápne video, ,,ktoré možno zaujme žiakov 1. stupňa základnej školy. Nehodné trojnásobného premiéra. Nie je nám celkom jasné, koho chce týmto videom Smer osloviť. Je však očividné, že sa veľmi boja toho, že 29. februára nastane zmena, zrúti sa im mafiánsky domček z karát, a pre mnohých z nich sa skončí pobyt na slobode”, zdôraznil pre Glob.sk hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

O reakciu sme požiadali aj ostatné opozičné strany.

Toto tu už bolo

Robert Fico už takto pred časom skritizoval snáď každého z opozície. Na sociálnej sieti uverejnil video, v ktorom útočí na väčšinu predsedov opozičných strán. Zdôraznil vtedy, že sa už teraz cítia ako víťazi parlamentných volieb a delia si pozície vo vláde. Povedal, že Smer-SD je ďaleko pred nimi a má na to vyhrať voľby už piatykrát za sebou. Dokonca si myslí, že po voľbách zostavia aj novú vládu. Na jeho slová opozícia okamžite reagovala. Ich stanoviská si môžete prečítať TU.