Domáce Parlamentné voľby Politika Top

VIDEO Fico sa tentoraz poriadne rozohnil. Opozičným politikom adresuje drsné slová, lietajú aj oplzlosti

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Expremiér a šéf Smeru-SD Robert Fico skritizoval snáď každého. Na sociálnej sieti uverejnil video, kde útočí na väčšinu predsedov opozičných strán. O tom, že si nedáva servítku pred ústa, svedčia aj expresívne slová, ktoré chŕli z úst. Podľa neho sa už teraz cítia ako víťazi parlamentných volieb a delia si pozície vo vláde. Zdôrazňuje, že Smer-SD je ďaleko pred nimi a má na to vyhrať voľby už piatykrát za sebou. Dokonca si myslí, že po voľbách zostavia aj novú vládu. Na jeho slová už reagovali niektorí opoziční lídri.

 

Robert Fico vo videu priznal, že ich strana narobila všelijaké chyby. ,,Ale priatelia, ani ja, ani Pelle, ani Žiga, ani Raši, ani Blanár, ani Kamenický, ani Kaliňák nechodíme ani potetovaní a neberieme drogy ako Truban. A hovorím to úplne vážne. Toto je tá alternatíva, preboha, pre Slovensko?” povedal poslanec Fico.

Tvrdými slovami nešetril ani šéfa SPOLU Miroslava Beblavého. Zdôraznil, že Smer nebol pravou rukou sociálneho ,,netvora” Kaníka. ,,A nie sme ani deti rodičov, ktorí privatizovali ako pán Beblavý. A on sa postaví a povie:  ja som nový politik. No choď do riti, celý nový politik. Aký si ty nový politik? Bol si všade,” rozhorčil sa Fico.

 

Sme ďaleko pred nimi

Zakladateľa strany Za ľudí a bývalého prezidenta Andreja Kisku označil za daňového a pozemkového podvodníka. Hovorí, že ,,by ukradol všetko, čo nie je priviazané reťazou”. Podľa Fica prelietal exprezident milión eur na úkor daňových poplatníkov. ,,Dokonca lietal z Popradu do Košíc na štátnom lietadle, aby si zahral tenis,” zdôraznil Fico.

Vo videu spomenul aj šéfa OĽaNO Igora Matoviča a jeho údajné podvody s DPH. O predsedovi hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi sa vyjadril, že je podozrivý prakticky zo všetkého. ,,Nuž, sú tu materiály, ktoré Národný bezpečnostný úrad potvrdil, že sú pravé, ktoré hovoria o tom, že pán Kollár je podozrivý z obchodovania s drogami. Tak si teraz opäť predstavte, že ja, Pellegrini, Žiga, Kamenický, Blanár, Richter, to je jedno, kto tu sedí, by sme boli podozriví z obchodovania s drogami. By sme definitívne absolútne skončili.”

Nakoniec sa predseda najsilnejšej politickej strany vyjadril aj k pochybným prepojeniam opozície na zahraničie. ,,Dnes sa tu jasne hovorí, že jedna firma, ktorá podporí opozíciu, je priamo prepojená na zahraničné spravodajské služby. A toto má byť tá alternatíva pre Slovensko? To pred týmto sa máme triasť? Ja to jednoducho odmietam, my sme ďaleko pred nimi a ak budeme mať rozum, tak tie parlamentné voľby nielen vyhráme, ale myslím si, že aj zostavíme novú vládu,” uzavrel Fico.

Truban sa celkom pobavil

Ženie ho strach

Podľa šéfa SPOLU Miroslava Beblavého, strana Smer-SD a samotný Fico nevedia nič ponúknuť, iba hnev a strach. ,,Asi ťažko by sme hľadali lepšiu ukážku starej politiky ako agresívne a útočné video poslanca Fica. Je z neho jasné, že ho ženie strach z toho, že ho môžeme vymeniť. On ani strana, ktorú vedie nevedia Slovensku ponúknuť nič viac než hnev a strach. Jediná šanca ako zlepšiť pomery na Slovensku, je ich vymeniť – na to sa v koalícii PS/SPOLU sústredíme,” povedal pre Glob.sk Beblavý.

Šéf OĽaNO Igor Matovič reagoval na Ficove vyjadrenia jednoznačne. ,,Toho skorumpovaného rasistického lúzra sa mi nechce ani komentovať,” skonštatoval sa pre Glob.sk Matovič.

Ficove video si pozrel aj šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. „Vypočul som si video jedného zúfalého muža. To torzo čo zostalo z bývalého silného premiéra nám tu predviedlo znožku invektív, urážok a vulgárnosti. Ako mám reagovať na zúfalosť človeka,  ktorý tu viedol krajinu 12 rokov a dostal ľudí do mizérie? Vyštval do cudziny za prácou státisíce Slovákov. Zapríčinil, že tu ľudia nemajú dôstojný život. Že dôchodcovia a matky s deťmi veľakrát doslova živoria. Že umožnil vznik štátnej mafii, ktorá tu drancuje krajinu. A teraz, keď sa blíži koniec a deň zúčtovania vidím len zlomeného muža, ktorý sa veľmi bojí ako dopadne on sám,” reagoval pre Glob.sk Kollár. Dodal, že nechce byť rovnaký, ako Fico. Nezaujíma ho.

O stanovisko sme požiadali aj predsedu Za ľudí Andreja Kisku.

 

Galéria
Miroslav Beblavý zo strany, za ktorú bol zvolený, odišiel opakovane. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Líder PS- Spolu Michal Truban. Zdroj: TASR / Jakub Kotian
Andrej Kiska. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Pri Matovičovi spomínal podvody s DPH. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
navigate_before
navigate_next