Domáce Politika Top

Najuletenejší kandidát na župana? V Bratislave chce vládnuť exot, ktorý straší čipmi a nadľuďmi

BRATISLAVA – Bojí sa čipovania, nového svetového poriadku či superštátu EÚ. Rastislav Blaško, ktorý opäť skúša šťastie v komunálnej politike a upozornil na seba napríklad aj takýmto videom, zverejňuje na Facebooku poriadne kontroverzné názory.

Blaško kandidoval na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja už v minulosti. Ako možno vidieť na jeho profile na najväčšej sociálnej sieti, obáva sa nového svetového poriadku a toho, že zomelie všetkých, kto nie je elitou.

„A VY medzi nich nepatríte… Život v otroctve a život bez budúcnosti je rovnaký,” odkazuje Slovákom a tvrdí, že nám ostáva iba zjednotiť sa a brániť. „Inak tu raz nebudeme, a nebudú tu ani naši potomkovia, ktorí by na nás spomínali,” dodáva.

Reči o troskách Európskej únie

Vo svojich príspevkov brojí aj proti Európskej únii. „Som proti vytvoreniu superštátu EÚ pod nadvládou bankárov, ktorí chcú doslova a do písmena vymeniť súčasnú populáciu EÚ za populáciu migrantov s cudzími kultúrnymi a pracovnými návykmi,” píše.

Podľa neho vraj treba mať pripravený záložný plán a „na troskách Európskej únie postaviť nové fungujúce zväzky s blízkymi slovanskými krajinami, aby sme uchovali náš národ a našu štátnosť, či v podobe samostatného štátu, alebo vo zväzku s blízkymi slovanskými krajinami v tej najprijateľnejšej podobe pre všetkých Slovanov.”

Strach z čipovania

Na svojej stránke načal aj ďalšiu tému, ktorú možno najsť v repertoári konšpirátorov. Obavy má totiž z čipovania ľudí. „Podľa môjho názoru čipovanie ľudí bude viesť ku kontrole každého človeka pod nadvládou globálnej elity,” tvrdí a pýta sa, či chcú ľudia žiť neslobodní a v strachu. Čipovanie je podľa neho už v plnom prúde.

„Najprv čipovanie psov a mačiek. Potom čipovanie zamestnancov v súkromných firmách vo Švédsku. Čipy na občianskych preukazoch v SR, takže všetci nezávislí podnikatelia sú už pod kontrolou,” vysvetľuje Blaško proces a tvrdí, že o päť až desať rokov to bude realitou v Európskej únii.

Foto: FB / Rastislav Blaško pre Slovensko