Domáce Politika Top

VIDEO Exkandidát na župana sa znemožnil: Slová o atentáte na Trumpa a tretej svetovej!

BRATISLAVA – Stáva sa virálom, hoci nie spôsobom, ako by asi chcel. Bývalý kandidát na post bratislavského župana Rastislav Blaško „boduje” svojim videom, na ktorom varuje pred 3. svetovou vojnou a dokonca sa aj obáva atentátu na Donalda Trumpa.

Blaško zverejnil video, v ktorom vyslovil viacero odvážnych tvrdení. Reagoval na protest, ktorý sa mal konať pred americkým veľvyslanectvom. Išlo o rozmiestnenie vojsk NATO na hraniciach s Ruskom, čo podľa neho „nie je dobré, aby sa takéto veci diali, pretože ohrozujú svetový mier a môže vypuknúť tretia svetová vojna.”

USA vraj naznačuje istú formu okupácie

Neúspešný kandidát tvrdí, že je znechutený z toho, že si Američania pred svojim veľvyslanectvom urobili zábrany. „Akoby nám naznačovalo istú formu okupácia, tak ako okupuje západnú Európu, kde sú rozmiestnené americké vojská, tak je to aj taký signál pre nás,” myslí si Blaško.

Taktiež si myslí, že americké vojská by mali odísť z Európy tak, ako v roku 1990 odišli od nás a z východnej Európy vojská Ruska a dúfa, že Donald Trump tieto veci pochopí. „Odmietam akékoľvek výstupy v kontexte “Ak tu nebude NATO alebo vojská USA, tak národy Európy sa budú medzi sebou byť alebo škriepiť”. To nie je pravda. Vždy tieto škriepky v minulosti vyvolával niekto tretí,” naznačuje.

Vyjadrenie Rastislava Blaška k… – Rastislav Blaško pre Slovensko | Facebook

Atentát na Trumpa a tretia svetová

Ďalším výrokom ale šokuje. „Verím, že budúci týždeň Donald Trump nebude zastrelený, pretože už aj takéto informácie začali byť v éteri. s tým, že prezident USA Barack Obama by tak mohol zotrvať na svojom mieste naďalej a mohla by sa rozpútať 3. svetová vojna,” varuje Blaško pred neblahou budúcnosťou a lúči sa s fanúšikmi.

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: FB / Rastislav Blaško pre Slovensko