Top Župné voľby

Chválila Rusko či extrémistov: Most po vlne pobúrenia stiahol Šimkovičovej asistentku

BRATISLAVA – Poslankyňou v bratislavskej župe za Ružinov sa nestane. Kontroverznú kandidátku Petru Demkovú, ktorá sa blysla rôznymi zvláštnymi statusmi a postojmi na Facebooku, Most-Híd z kandidátky stiahol. Informoval o tom krajský predseda Mostu-Híd László Solymos.

Demková pôsobí ako asistentka nezaradenej poslankyne NR SR Martiny Šimkovičovej. Na kandidátku ju navrhla práve strana Most-Híd. Demková sa na návrh Mosta-Híd stala kandidátkou širokej koalície zloženej zo strán Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených, SKOK, SDKÚ a Starostovia a nezávislí kandidáti.

Obdivné statuy na Rusko

Preslávila sa obdivnými statusmi k Rusku na sociálnej sieti. „Každý, kto kandiduje do zastupiteľstva, by mal niesť nejakú konkrétnu hodnotovú stopu. Pri tomto kandidátovi to neplatí, preto sa koalícia strán, ktorá vytvorila kandidátku do Bratislavského samosprávneho kraja, rozhodla jej kandidatúru stiahnuť,” uviedol Solymos.

Z toho, že je Demková podporovaná aj bugárovcami, pôvodne nechcel veriť ani František Šebej. „To je príšerné, hrozný faul. Neviem čo s tým mám robiť,“ vyjadril sa vtedy pre portál aktuality.sk, ktorý sa ho na situáciu pýtal. K Demkovej sa nepriznali ani v Smere či SKOKu.

Takto sa vyjadrovala Petra Demková vo fanúšikovskej skupine Vladimira Putina – Blog Ján Benčík

Velebila Rusko aj Putina

Demková na Facebooku zahviezdila niekoľkokrát. V minulosti napríklad uviedla, že by bola hrdá na to, ak by sa jej syn pridal k extrémistickej skupine Slovenskí branci„Ja budem najpyšnejšia mama, ak sa moj syn raz pripojí napríklad k Slovenským brancom. Ak z neho vyrastie skutočný muž, chlap, milujúci svoju vlasť,“ uvádza na svojom profile.

„Tak ako, priatelia moji, vítači obrezávačov ženských genitálií? Už vám svitá?“ napísala zas na deň po teroristickom útok vo francúzskom meste Nice, ktorý si vyžiadal 85 obetí.

Autor: ph, SITA, Foto: FB / Petra Demková, Blog Jána Benčíka