Spoločnosť Top Zahraničné

Bol blízko k zásadnému prielomu vo výskume koronavírusu. Našli ho zavraždeného vo vlastnom dome

Ilustračná foto: pixabay

PITTSBURGH – Americkí vyšetrovatelia sa momentálne zaoberajú záhadnou vraždou čínskeho výskumníka. Uznávaný 37-ročný vedec Bing Liu bol doslova popravený vo svojom vlastnom dome neďaleko Pittsburgu. Telo jeho údajného vraha, tiež ázijského pôvodu, bolo nájdené v aute neďaleko domu. Zavraždený vedec bol údajne veľmi blízko mimoriadneho objavu v súvislosti s koronavírusom.

 

Binga zabili v sobotu 2. mája početnými strelami do hlavy, krku, trupu a končatín. O prižne kilometer bolo objavené ďalšie telo. Išlo o 46-ročného Hao Gua, ktorý je podozrivý zo zabitia vedca a spáchania samovraždy. Polícia si myslí, že sa obaja muži poznali. “Naše vyšetrovanie počas víkendu ukázalo, že muž v aute najprv zastrelil muža v dome a potom sa zastrelil sám,” uvádza sa vo vyhlásení polície.

Kriminalista Brian Kolhepp pre Action News povedal: “Počas nášho vyšetrovania nič nenasvedčovalo tomu, že by tento incident súvisel s prácou alebo výskumom pána Liu Binga.”

Vedecký pracovník pracoval na lekárskej fakulte Univerzity v Pittsburghu. „Bing bol na pokraji získania veľmi dôležitých poznatkov o porozumení bunkových mechanizmov, ktoré sú základom infekcie SARS-CoV-2, a bunkovej podstaty nasledujúcich komplikácií,“ uviedli jeho kolegovia z oddelenia počítačovej a systémovej biológie na univerzite v spoločnom vyhlásení. Tieto poznatky mohli hrať dôležitú úlohu pri liečbe COVID-19.

Bing bol talentovaný vedec. Zdroj: University Pittsburgh

Dvere boli dokorán, vrah mal ľahkú prácu

Vedec mal kvôli pandémii pracovať doma. Ako informoval Washington Post, kvôli peknému počasiu boli dvere jeho domu otvorené dokorán. Vrah tak mal ľahkú prácu. Z domu neboli odcudzené žiadne predmety.

Univerzita tvrdí, že Bingov výskum bude pokračovať. “Budeme sa snažiť dokončiť to, čo on začal, aby sme si uctili je vedecký talent.”

Vedúca oddelenia, kde Bing pracoval, Ivet Bahar, povedala, že bol pozoruhodný a talentovaný vedec. “Práve sa začal dostávať k zaujímavým výsledkom,” uviedla pre Post Gazette. “Spolu s nami pracoval na tom, pochopiť mechanizmus infekcie. Dúfame, že budeme môcť v jeho práci pokračovať.”

Mohlo by vás zaujímať