Spoločnosť Top Zahraničné

Tajný dokument odhaľuje krutú pravdu. Koronavírus prinesie USA ťažké obdobie

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Kým Donald Trump tlačí na otvorenie ekonomiky, podľa dokumentu zdravotného úradu CDC (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) sa môže situácia s koronavírusom v USA dramaticky zhoršiť.

 

New York Times zverejnil v pondelok dokument úradu CDC, ktorého schémy sú určené len “pre služobné účely”.

Prognózy založené na údajoch zozbieraných rôznymi agentúrami, vrátane Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb CDC, ktoré sa nachádzajú v internm dokumente získanom The New York Times, predpovedajú 200 000 nových prípadov nákazy každý deň do konca mája. Momentálne na koronavírus umiera okolo 1750 ľudí denne.

Experti podľa diagramu očakávajú, že prípady úmrtia v dôsledku ochorenia COVID-19 môžu do 1. júna stúpnuť na 3000 denne. Úrad zdravotníctva naposledy naproti tomu uviedol, že zo soboty na nedeľu vzrástol počet úmrtí o 1452.

Koronavírus (oranžový) pod elektrónovým mikroskopom. Zdroj: NIAID-RML

Biely dom prognózy odmietol

Biely dom prognózy odmietol. Vraj neodrážajú modely pracovnej koronavírusovej skupiny Bieleho domu a výsledky ich analýz, uviedol hovorca Bieleho domu Jude Deere.

Deer tiež zdôraznil, že nejde o dokument Bieleho domu a nebol predložený ani pracovnej skupine. Trumpove pokyny pre postupné otváranie ekonomiky majú byť založené na vedeckých poznatkoch, s ktorými súhlasili zdravotní experti vlády. Najvyššou prioritou pre Trumpa zostáva zdravie Američanov.

Samotný Trump revidoval v nedeľu svoje predchádzajúce obavy o počte úmrtí spôsobených koronavírusom smerom nahor. Prezident teraz predpokladá 70 000 – 100 000 obetí, ako uviedol pre Fox News. Ešte v polovici apríla hovoril o 60 000 – 65 000 úmrtiach. CDC do nedele zaznamenala 1,12 miliónov nakazených a 65 735 úmrtí na koronavírus v USA.

 

Mohlo by vás zaujímať