Domáce Politika Top

Bašternák vracia úder, trestné oznámenie na Hlinu: Za všetko môže tento banner!

BRATISLAVA – Prekáža mu veľký banner na žeriave. Po obvineniach, ktoré smerovali na adresu podnikateľa Ladislava Bašternáka, podnikol právne kroky aj on. Ako informoval Alojz Hlina na Facebooku, podnikateľ mal naňho podať trestné oznámenie za krivé obvinenie.

„Dnes mi volali z polície, že mám prísť vypovedať,” napísal Hlina. Ako mu oznámil vyšetrovateľ, súvisieť to má s bannerom, ktorý ešte v marci umiestnili v blízkosti domu Roberta Fica, ktorý stále býva v komplexe Bonaparte, práve Alojz Hlina a jeho 3D Team. Na žeriave na stavbe novej Bašternákovej vily sa vtedy objavil veľký banner s odkazom od kresťanských demokratov pre premiéra Fica: „Pán premiér, korupcia? Každé ráno sa na ňu pozeráte. Tento dom je čistý podvod.“

Vraj ho nezastrašil

Ako vysvetľuje Hlina, „stále platí to, čo náš 3D team deklaroval v polovici minulého roka, že mu nedovolia zabetónovať najvyššie poschodie dovtedy, kým nepreukáže, že stavba je v súlade s územným plánom a firma, ktorá vilu stavia nebrala vratky DPH.”

Šéf KDH zároveň dodáva, že na tejto vile sa už viac ako pol roka nerobí a že kontroverzný podnikateľ ho týmto trestným oznámením nezastraší. „Ak si Baštrnák myslí, že ma trestným oznámením zastraší, musím ho sklamať,” uviedol Hlina.

Status Alojza Hlinu

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Alojz Hlina