Domáce Kauzy Top

Zvrat v kauze vraždy novinára. K streľbe na Kuciaka sa mal priznať Marček

Na snímke Miroslav Marček, ktorý mal robiť šoféra. Zdroj: TASR / Duššan Hein

NITRA (Redakcia/TASR)– V nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo štvrtok takmer šesť hodín vypočúvali Miroslava Marčeka, ktorý je obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ten sa mal počas výsluchu priznať k streľbe na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Doteraz sa pritom pracovalo s informáciou, že strieľal Tomáš Szabó. 

 

O tomto zvrate informovala ako prvá RTVS na sociálnej sieti. “Miroslava Marčeka dnes po výsluchu v Nitre zobrali vyšetrovatelia do Sládkovičova a Veľkej Mače, kde s ním robili úkony súvisiace s vyšetrovaním,” informuje RTVS. Polícia pritom doteraz pracovala s verziou, že Marček bol v prípade šoférom a strelcom bol Tomáš Szabó. Marček ho mal počas samotnej vraždy čakať na neďalekom futbalovom ihrisku.

Na výsluchu boli prítomní aj obhajcovia ďalších obvinených v tomto prípade. Advokáti sa k priebehu výsluchu vyjadrovať nechceli. Obhajca Mariana K. Marek Para iba potvrdil, že jeho klient aj naďalej trvá na svojej nevine. „Ja som ešte stále nebol v spise a nemám vedomosť o tom, či dnešný úkon bol vyžiadaný obvineným, alebo ho pán prokurátor alebo vyšetrovateľ nariadil sám zo svojej iniciatívy. K obsahu tohto výsluchu sa nebudem vyjadrovať, pretože už som sám pred časom napadol úniky zo spisu a nepovažujem za produktívne takto čiastkovať jednotlivé dôkazy a podsúvať ich bez súvislostí. Nebudem sa vyjadrovať aj preto, že ešte budú prebiehať ďalšie úkony,“ uviedol Para.

Obhajca Mariana K. zdôraznil, že zatiaľ ako jediný z advokátov stále nemá možnosť nahliadnuť do spisu. „Komunikujem s ostatnými obhajcami veľmi sporo, nie sme v nejakom bližšom vzťahu. Oni prístup do spisu majú, čo vyplýva z toho, že oni už sú účastní na konaní dlhšie, zatiaľ čo ja iba krátko. Ale stále som sa nestotožnil s tým, prečo práve ja nemám prístup do spisu,“ skonštatoval.

Pochybnosti o dôkazoch

Para zároveň opätovne spochybnil presvedčivosť dôkazov, na základe ktorých bol Marian K. z vraždy obvinený. „Pre mňa je podstatné dostať doplňujúce informácie k uzneseniu o vznesení obvinenia, nakoľko sú také závažné medzery v nadväznosti dôkazov a ich presvedčivosti, že to uznesenie sa mi javí ako nedôvodné a bez doplnenia informácií od pána vyšetrovateľa neviem sťažnosť voči tomuto uzneseniu odôvodniť v celom rozsahu,“ dodal Para.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Obvinených je zatiaľ päť osôb. Okrem Aleny Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, je to aj Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Marian K., ktorý si mal vraždu novinára objednať. Všetci obvinení sú vo väzbe.

Galéria
Kočner vypovedal an NAKA. Zdroj: TASR – Henrich Mišovič
Zoltán Andruskó. Zdroj: FB
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA
Zdroj: archív
Miroslav Marček aj Tomáš Szabó strážili lode pred pirátmi. Zdroj: FB
Obvinený strelec vo vražde Kuciaka a Kušnírovej Tomáš Szabó. Zdroj: TASR
Zdroj: Glob.sk
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár počas tlačovej besedy na tému: Aktuálny stav trestného konania v trestnej veci poškodených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Bratislava, 1. október 2018. Foto: SITA/Diana Černáková
Prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky, generálny prokurátor Jaromír Čižnár, policajný prezident Milan Lučanský sa vyjadrovali k stavu trestného konania úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a iných trestných konaní. Zdroj: TASR / Pavol Zachar
FOTO TASR – Michal Svítok
Alena Zsuzsová mala pod falošným profilom zbierať kompromitujúce materiály na vplyvných mužov. Zdroj: Archív
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Obvinený Tomáš Szabó mal vykonať popravu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nedávno sa však k streľbe priznal jeho bratranec Marček. Zdroj: FB
Miroslav Marček mal byť šoférom, priznal sa však k streľbe. Zdroj: TASR / Dušan Hein
navigate_before
navigate_next