Politika Top Zahraničné

FOTO Zúbožený Babiš, navrieskali na neho: Zvoľni, inak zomrieš za vlasť

PRAHA – Kolegovia naňho kričia, nech zvolní, inak neprežije. Andrej Babiš zažíva naozaj krušné časy – posledné týždne plné stresu si na ňom začali vyberať daň. Český premiér skončil dokonca v nemocnici a musel prispôsobiť svoj životný štýl.

S neradostnou situáciou sa zveril na svojom Facebooku. „Vraj mám zvolniť, inak to neprežijem a položim život za vlasť,” napísal v pondelok v statuse. Podľa jeho slov musel kávu vymeniť za čaj proti tlaku, pretože desať káv denne, ktoré mu mali pomôcť zvládnuť pracovné tempo, ľudia okolo neho nazvali „smrtiacimi”. „Ja ale fakt neviem, ako funkciu premiéra vykonávať inak, tvrdí Babiš.

Je to stres, hovorí Babiš

Na vládnutie sú podľa neho členovia ANO sami a nikto im raj nechce pomôcť. Následne opísal svoj bežný pracovný deň. „Takže vstávam o 5:00, prvé smsky posielam kolegom o 5:30, v kancelárii začíname v 6:30. Celý deň mám rokovania a stretnutia. V pondelok ich bolo napríklad 19 naplánovaných a do toho robia ľudí prepadovky, že niečo potrebujú okamžite vyriešiť. Okolo 21:00 končím v kancelárii, ale ešte tak do 23:00 vybavujte maily pri sebe v Průhoniciach,” sťažuje sa a dodáva, že spať tak ide často až po polnoci.

Andrej Babiš – Foto: FB / Andrej Babiš

Podľa svojich slov je jednoducho taký akčný dôchodca. Babiš zároveň ale uznal, že to nie je normálne, aby pracoval viac, ako keď šéfoval svojej firme 35-tisíc zamestnancami. Trpieva vraj migrénami, má aj očné problémy (praskla mu žilka v oku), ktoré si všimli novinári a začali špekulovať. „Odpoveď je jednoduchá: stres,” píše kontroverzný politik.

Stresy ho dobehli

Babiš nakoniec skončil v nemocnici, kde ho držali do polnoci a dali mu aj prášky. „Až vtedy som si uvedomil, že to fakt nie je sranda. Trochu som zvoľnil, prešiel som na diétu, už zase jem namiesto mäsa ryby a aerobne cvičím. Cítim sa podstatne lepšie,” upresnil svoju situáciu. Kolegom dokonca sľúbil, že začne viac spať, cvičiť a na Veľkú noc si vezme dovolenku.

„Už som jednu vec kvôli odpočinku zrušil. Keď som sa dozvedel, že bavorský premiér Horst Seehofer nepríde na bezpečnostnú konferenciu do Mníchova, ktorú sám zvolal, odpískal som to aj ja – hlavne zo zdravotných dôvodov,” dodal Babiš s tým, že radšej zostal doma.

Autor: ph, Foto: FB / Andrej Babiš