Domáce Kauzy Spoločnosť

Zsuzsová svoju vinu nepriznáva. Z vraždy novinára obviňuje Pentu aj Borisa Kollára

Alena Zsuzsová mala byť v prípade vraždy Jána Kuciaka objednávateľ. Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Úniky z vyšetrovania pokračujú. Aj napriek mnohým výzvam prokuratúry a polície sa na verejnosť dostávajú stále nové informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy Jána Kuciaka. Najnovšie ide o informácie o výpovedi Aleny Zsuzsovej, ktorá je vo vražde novinára obvinená. 

Všetky stopy doteraz ukazovali na Mariana Kočnera, ktorý so Zsuzsovou udržiaval dlhodobo blízky vzťah. Ona mu za to zháňala kompro na politikov, na ktorých sa nakontaktovala cez sociálne siete. Vyšetrovateľom však tvrdí, že s vraždou nič nemá a že ona aj Marian Kočner sú nevinní. Z vraždy novinára však obviňuje iných ľudí.

Informácie priniesol Denník N. Alena Zsuzsová mala už pri zatýkaní hovoriť, že vraždu si objednal “doktor Lipšic”, neskôr hádzala vinu na svojho exmanžela a potom aj Borisa Kollára. Najnovšie tvrdí, že za vraždou je finančná skupina Penta. Vyšetrovateľom mala porozprávať, že Penta cez svoje médiá úmyselne obviňovala Kočnera, aby zakryla svoju vlastnú vinu. Finančníci tieto obvinenia odmietajú. Ani vyšetrovatelia im podľa denníka veľmi neveria.