Domáce Kauzy

Zsuzsová sa sťažuje na správanie policajtov NAKA. Vecou sa už zaoberá inšpekcia

Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Alena Zsuzsová, ktorá čelí obvineniu z dvoch vrážd, sa sťažovala na prístup elitných policajtov NAKA. Muží zákona ju podľa slov jej obhajcu mali pri presunoch zastrašovať a upozorňovať, že môže niekto ublížiť jej rodine. Hovoriť jej mali aj to, že ju Marian Kočner nechá odstrániť. Príslušné orgány sa už mali vecou začať zaoberať. Podľa informácií TV Markíza mal vyšetrovateľ začať trestné stíhanie pre zneužitie právomocí verejného činiteľa a marenie spravodlivosti.

 

Policajti Národnej kriminálnej agentúry mali na Zsuzsovú vyvíjať nátlak v apríli, keď ju prevážali do Nitry kvôli výsluchu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka. Svedkami tohto ich správania mali byť aj právni zástupcovia. “Ona hovorí, že keď ju presúvajú z väznice na úkon, tak vždy niektorý z policajtov jej rozpráva, že dostane doživotie, že ju môže niekto zabiť, nech si dáva pozor na svoju rodinu, že pán Kočner ju nechá odstrániť, to uviedla všetko do zápisnice. Potom jej hovoria, že bolo by na čase, aby začala vypovedať a tak,” povedal ešte v apríli Zsuzsovej obhajca Štefan Neszméry.

Právni zástupcovia následne podali námietku zaujatosti na šéfa vyšetrovacieho tímu Petra Juhása. Ako však televízia informuje, ten sa necítil byť zaujatý. Námietka bola nakoniec zamietnutá.

Ďalší prípad

Nátlaku zo strany policajtov mala Zsuzsová čeliť aj pri vyšetrovaní vraždy exprimátora Hurbanova. Na postup vyšetrovateľa bola aj v tomto prípade podaná námietka. Opäť však bolo rozhodnuté, že vyšetrovateľ nič neporušil. Výsluchy tak budú pokračovať. Ako pre televíziu povedal Zsuzsovej obhajca, po dohode so svojou klientkou oznámil vyšetrovateľovi, že sú ochotní ďalej vypovedať.

Alena Zsuzsová sa sťažovala na policajtov. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA

Trestné oznámanie na policajtov

V súvislosti so spomínanými udalosťami, ktoré sa mali udiať počas vyšetrovania oboch vrážd, podal Zsuzsovej obhajca aj trestné oznámenie na Úrad inšpekčnej služby. Vo veci bol už vypočutý on aj Zsuzsová.

Ako pre TV Markíza povedala hovorkyňa rezortu vnútra Petra Friese, vo veci oznámenia obvinenej z nátlaku, ktorý mal byť počas výsluchu na ňu vyvíjaný, už vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR začal trestné stíhanie.  Podľa zistení televízie teraz vyšetrovateľ preveruje, či policajti nezneužili svoje právomoci a svojím správaním nemarili spravodlivosť. Nikoho konkrétneho však zatial neobvinili.