Domáce Kauzy

Zsuzsová dnes vypovedala na NAKA. Cíti sa byť nevinná

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

NITRA – V nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo štvrtok vypovedala Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Policajná eskorta ju priviezla okolo ôsmej hodiny ráno.

 

Polícia Alenu Zsuzsovu obvinila z nedovoleného ozbrojovania. Na výsluchu boli prítomní jej obhajca Štefan Neszméry a obhajcovia ďalších obvinených. Advokát krátko po výsluchu zopakoval, že jeho klientka akúkoľvek vinu popiera. „Vypovedala k prípadu, ktorý bol prejednávaný, išlo o zločin nedovoleného ozbrojovania. Cíti sa byť nevinná. Zároveň je podaná sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia, o ktorej momentálne musí rozhodovať prokurátor. To je všetko, čo by som chcel uviesť,“ povedal po výsluchu Neszméry.

Alenu Zsuzsovu už spolu s Tomášom Szabóom, Miroslavom Marčekom a Zoltánom Andruskóom obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR aj z prípravy vraždy dvoch prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.