Spoločnosť Zahraničné

VIDEO Zrútenie budovy v Istanbule si vyžiadalo najmenej troch mŕtvych. Podarilo sa vyslobodiť päťročné dievča

Zrútenie budovy v Istanbule si vyžiadalo obete. (SITA/AP)

ISTANBUL – Na najmenej tri stúpol počet obetí stredajšieho zrútenia osemposchodovej obytnej budovy v ázijskej časti Istanbulu. Oznámil to vo štvrtok guvernér istanbulskej provincie Ali Yerlikaya po tom, ako záchranári z trosiek vytiahli ďalšie mŕtve telo.

Tímom záchranárov sa v noci na štvrtok podľa guvernéra podarilo spod trosiek vyslobodiť aj 12 zranených, z ktorých traja sú vo vážnom stave.

Doposiaľ nie je známe, koľko ľudí by sa ešte mohlo nachádzať pod troskami zrútenej budovy v štvrti Kartal. V dome bývalo 43 ľudí v 14 bytoch, informuje agentúra AP.

Vyslobodili päťročné dievča

Päťročné dievča vo štvrtok vyslobodili z trosiek osempodlažnej obytnej budovy v ázijskej časti tureckého mesta Istanbul, ktorá sa v stredu zrútila. Doposiaľ sa z trosiek podarilo zachrániť 13 osôb, troch ľudí našli už mŕtvych, pripomína agentúra AP.

Dievča vyslobodili po 18 hodinách. V noci tiež vytiahli z ruín budovy v štvrti Kartal deväťročného chlapca. Doposiaľ nie je známe, koľko ľudí ostáva ešte nezvestných. V dome bývalo 43 ľudí v 14 bytoch. Traja zo zranených sú vo vážnom stave, uviedol guvernér istanbulskej provincie Ali Yerlikaya.

Príčinu nešťastia zatiaľ nestanovili, úrady však medzičasom informovali, že tri najvrchnejšie podlažia boli postavené nelegálne.

Úrady evakuovali sedem priľahlých budov, pričom jednej z nich tiež hrozí zrútenie. Záchranné operácie museli trikrát prerušiť pre obavy, že by sa dom mohol zrútiť.

Galéria
Záchranári sa snažia odpratať trosky zrútenej budovy. (SITA/AP)
Záchranári vynášajú z trosiek ženu. (SITA/AP)
Záchranári prehľadávajú ruiny obytnej budovy 7. februára 2019 v Istanbule. (TASR/AP)
Nešťastie v Istanbule si vyžiadalo minimálne tri obete. (TASR/AP)
navigate_before
navigate_next