Spoločnosť Zahraničné

Žralok stiahol z rybárskej lode do mora desaťročného chlapca. Dieťa previezli do nemocnice

ilustračná foto Zdroj: Blue religion / Lucia Baranová

CANBERRA – Desaťročný chlapec utrpel v piatok zranenia pri severozápadnom pobreží austrálskeho ostrova Tasmánia, keď ho z rybárskej lode stiahol do mora žralok, informovala agentúra DPA. Pri útoku utrpel chlapec zranenia ruky, hlavy a hrudníka. Z vody ho zachránil otec, uviedla vo vyhlásení tasmánska záchranná služba.

 

“Chlapcov otec skočil do vody a v tom momente žralok odplával preč,” doplnilo vyhlásenie. Dieťa malo na sebe záchrannú vestu a po incidente ho previezli do nemocnice. Momentálne je jeho stav stabilizovaný. Útoky žralokov sú v Tasmánii zriedkavé. V Austrálii ide však už o štvrtý takýto útok za júl. Doposiaľ tam za tento rok zaznamenali najmenej desať žraločích útokov.

V utorok pri útoku v blízkosti Veľkej koralovej bariéry utrpela vážne zranenia žena, ktorá v tejto oblasti nakrúcala o žralokoch dokumentárny film. Predátor ju napadol počas pracovného voľna. V sobotu pri podobnom útoku prišiel o život 15-ročný chlapec, ktorý surfoval v blízkosti mesta Grafton na východnom pobreží Austrálie.