Domáce Politika Spoločnosť

Zmluva na výstavbu nemocnice na Rázsochách by mohla byť podpísaná na jar

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) dúfa, že na jar budúceho roku by mohla byť podpísaná zmluva s víťazom súťaže na komplexnú prípravu projektu na výstavbu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Rázsochách.

 

Šéfka rezortu zdravotníctva informovala, že búracie práce na skelete nemocnice sa stále realizujú. Posledná budova, ktorá je nad úrovňou zeme, podľa jej slov padá. “Stavenisko bude odovzdané počas februára, marca, čo je veľmi dobré. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zamietol námietku, a tým pádom ideme v rámci projektanta a štúdie medicinálneho plánovania ďalej a ja dúfam, že na jar by sme mohli podpísať zmluvu,” povedala šéfka rezortu.

Rezort začiatkom decembra informoval o tom, že ÚVO zamietol odvolanie voči rozhodnutiu, ktorým boli námietky od jedného z uchádzačov zamietnuté.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) vyhlásilo verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája. Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur. Tá obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.

Nová UNB má byť podľa rezortu zdravotníctva centrom excelentnosti, poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou SR stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce či projektová príprava – ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.