Domáce Politika Top

Zlý deň pre Bašternáka: Razia a záujem finančnej polície

BRATISLAVA – Pre majetok Ladislava Bašternáka sa prokuratúra obrátila na finančnú políciu. Agentúre SITA to potvrdil hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Michal Šúrek.

Podnikateľ doručil na základe výzvy 19. januára na Okresnú prokuratúru Bratislava I vyjadrenie s prílohami, ktoré by malo vysvetľovať niektoré otázky súvisiace s jeho majetkom.

Žiadosť prokuratúry

Prokuratúra ho podľa zákona o preukazovaní pôvodu majetku žiadala, aby predložil doklady o tom, akým spôsobom nadobudol špecifikovaný majetok a rovnako uviedol aj hodnotu tohto majetku.

„Dozorujúca prokurátorka po tom, čo sa oboznámila s vyjadrením Ladislava B., požiadala finančnú políciu o preskúmanie skutočností, ktoré vyplynuli z doručeného vyjadrenia,“ vysvetlil hovorca.

Zasahovali u neho policajti

Podľa zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ak prokurátor považuje za potrebné podnet doplniť alebo vykonať ďalšie preskúmavanie príjmov, hodnoty majetku a spôsobu nadobudnutia majetku osoby, požiada o doplnenie alebo ďalšie preskúmanie finančnú políciu. Finančná polícia je povinná žiadosti prokurátora v určenej lehote vyhovieť.

Portál aktuality.sk dnes ráno informoval, že u podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je podozrivý z daňových podvodov, zasahovali policajti. Policajný voz sa nachádzal tiež v areáli bytového komplexu na bratislavskej Tupého ulici, kde sídlia jeho firmy. Policajnú raziu v bytovom komplexe na Tupého ulici vykonali už vlani júni, pripomína portál.