Domáce Politika Top

Zlomové dni v živote Ľubomíra Galka: Dôležité vyšetrenie, oznámil veľkú novinu

BRATISLAVA – Boj s chorobou pokračuje, no tentokrát je to o čosi pozitívnejšie. Ľubomír Galko (SaS), ktorému začiatkom roka diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, po stredajšom vyšetrení oznámil veľkú novinu. Situácia sa v jeho prípade zlepšila.

Ako sa vyjadril v dnešnom statuse, ďakoval za všetky slová plné prianí a podpory od ľudí, ktoré mu adresovali od včerajška. Ako tvrdí, vyšetrenie vďaka nim a tej energii, ktorú cítil „až do ordinácie”, ani nemohlo dopadnúť inak. „JE TO DOBRÉ! – a vyzerá to tak, že moja druhá šanca naberá čoraz reálnejšie kontúry,” napísal na Facebooku.

Status Ľubomír Galka

Šialené mesiace a nervy

Podľa jeho doktora je „všetko zlé vonku na 70%”, pričom na sto percent mu to bude vedieť potvrdiť o pol roka, keď sa vyšetrenie zopakuje. „Ale keď sme to spolu pozerali na monitore, kde sme obaja videli, že to tam je zatiaľ celé priam vzorové, som na ňom videl, že má normálnu ľudskú radosť, z toho, kde som bol na začiatku roka a kde som teraz,” teší sa politik.

Ako ďalej Galko dodáva, boli to šialené mesiace a nervy, no teraz u neho doma panuje veľká radosť.  „Ďalšie, pevne verím, presne rovnako optimistické hlásenie ako to dnešné plánujem oznámiť o pol roka,” dodáva podpredseda SaS.

Autor: ph, Foto: SITA/Diana Černáková, FB / Ľubomír Galko