Domáce Politika Top

Žitňanská o proteste proti korupcii: Toto teší ministerku spravodlivosti

BRATISLAVA – Ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú teší, že nie všetci frustrovaní ľudia cítia potrebu to demonštrovať pred hrobom Jozefa Tisa, a to je podľa ministerky veľmi pozitívne. Krátko kuloárne sa o proteste rozprávali aj na vláde.

Reagovala tak na to, že v Bratislave sa niekoľko tisíc ľudí zúčastnilo protikorupčného pochodu organizovaného mladými stredoškolákmi. Zároveň ale niektorí ľudia si boli v utorok pripomenúť výročie popravy prezidenta vojnového Slovenského štátu Jozefa Tisa pri jeho hrobe v bratislavskom Ružinove.

Teší ju záujem mladých ľudí

Ministerku spravodlivosti teší záujem mladých ľudí o veci verejné a to, že názory boli vyjadrené spôsobom, ktorý nepopiera demokratický charakter tejto krajiny. „To, že na Slovensku sú ľudia nespokojní a existuje vysoká miera nedôvery v štátne inštitúcie a v politiku, to vieme. V utorok to bolo veľkolepo demonštrované aj na námestí v Bratislave. Istá nespokojnosť v spoločnosti existuje. Je to otázka dôvery v právny štát, že inštitúcie fungujú, a to je kľúčová otázka dneška, a nielen na Slovensku, lebo ide o širší problém,” dodala Žitňanská.

Foto: SITA