Top Župné voľby

Žilinským županom chce byť ďalší kandidát, zabojuje aj Marián Murín

BRATISLAVA – Starosta oravskej obce Mútne Marián Murín odovzdal kandidačnú listinu na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja, o ktorý sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Marián Murín odovzdal aj 337 petičných hárkov s 5 476 podpismi na podporu svojej kandidatúry.

„Ponúkam skúsenosti z komunálnej politiky, príbeh z Mútneho, kde sa nám podarilo zo zadlženej obce vytvoriť priestor pre lepší, spokojnejší život. Som presvedčený, že tento príbeh má šancu byť úspešný aj v regionálnej samospráve. Chce to rozumne hospodáriť, prijímať rozvážne rozhodnutia a najmä počúvať a slúžiť tým, ktorých peniaze kraj spravuje, teda ľuďom,“ povedal.

Politika v teréne

Murín vníma občiansku podporu kandidatúry na žilinského predsedu s takmer 5 500 podpismi ako výsledok desiatok stretnutí s ľuďmi vo všetkých kútoch kraja. Podľa neho sa poctivá politika nedá robiť od stola, ale v teréne.

„Ak kampaňou nazývame debaty o problémoch, ktoré ľudí trápia, tak potom som v kampani asi tri roky. S ľuďmi sa budem stretávať stále, ešte intenzívnejšie, aby sa dozvedeli, v čom im kraj môže byť nápomocný. O jeho kompetenciách vie možno každý štvrtý obyvateľ nášho kraja, a to je málo,“ pripomenul Murín.

Päť pilierov programu

Kandidatúru ako nezávislý kandidát ohlásil Marián Murín 18. augusta na Mariánskom námestí v Žiline, kde predstavil aj päť pilierov volebného programu. „Som zarytý optimista. Celý život som nastavený, že ľuďom treba pomáhať, tak ma vychovali naši rodičia. Na druhej strane ma štve, lebo sa dá žiť lepšie, spokojnejšie a kvalitnejšie. A treba preto niečo aj urobiť,“ doplnil Murín.

Voľby do samosprávy VÚC sa uskutočnia 4. novembra 2017, o predsedoch samosprávnych krajov sa rozhodne už v prvom kole a na obdobie nie štyroch, ale piatich rokov.

Foto: FB / Marián Murín