Domáce Politika Top

Zatiaľ sa nedohodli. Vládne strany sú odhodlané pokračovať, tvrdí Bugár

BRATISLAVA – Dnešná Koaličná rada bola úprimná, povedal po jej skončení predseda strany Most-Híd Béla Bugár s tým, že neexistuje žiadna alternatíva k súčasnej vládnej koalícii a “strany sú odhodlané pokračovať”. Ako dodal, budú robiť analýzy.

Rokovania koaličných partnerov budú pokračovať v piatok na úrade vlády. Po skončení Koaličnej rady, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, novinárov informoval iba predseda Mosta-Híd, premiér Robert Fico ani predseda SNS Andrej Danko pred novinárov nepredstúpili.

Andrej Danko – SITA/Ľudovít Vaniher

„Na dnešnom rokovaní, ktoré bolo úprimné, bolo jednoznačne stanovené, že neexistuje žiadna alternatíva tejto koalície, preto koaliční lídri sú odhodlaní ďalej pokračovať. Samozrejme, vypočuli sme si názory jednotlivých predstaviteľov koaličných strán a na základe týchto názorov budeme robiť analýzy a budeme pokračovať v piatok na úrade vlády,” informoval Bugár.

„Ten ‘spor’ vznikol na základe jedného listu, dnes sme si vypočuli stanovisko aj pána predsedu Danka a pokračujeme v piatok,” uzavrel Bugár. Slovenská národná strana (SNS) v pondelok vypovedala Koaličnú zmluvu. Podľa informácií agentúry SITA v koalícii nastal konflikt pre ministerstvo školstva. Ako informoval agentúru SITA zdroj z prostredia národniarov, SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Juraja Draxlera a podnikateľa Jozefa Brhela.

Robert Fico – SITA/Ľudovít Vaniher

Ako v pondelok agentúru SITA informovala šéfka Komunikačného odboru NR SR Zuzana Čižmáriková, predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd.

Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmeny nastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

Foto: SITA/Diana Černáková