Politika Top Zahraničné

Žart sa zmenil na peklo: Český podpredseda vlády rozzúril krajanov!

PRAHA – Jeho reakcia vyvolala poriadne vášne. Pavel Bělobrádek, český podpredseda vlády a predseda strany KDU-ČSL, sa škaredo popálil – a za všetko môže iba to, že sa pred pár dňami rozhodol okomentovať status jednej blogerky.

Bělobrádek neuvážene reagoval na status, v ktorom dotyčná osoba trúchlila za svojim psom. Terčom politikovej pozornosti bol hneď začiatok, v ktorom blogerka napísala, že jej pes „umrel”. Na tom mal kresťanský zákonodarca naozaj svojský názor. „Neumrel. Umierajú iba ľudia. Zvieratá uhynú, odídu, chcípnu (u nich to nemá vulgárny podtext), padnú, zhasnú, sú zabité, porazené…” napísal a pokračoval v kvetnatom opise.

Komentár Pavla Bělobrádka – FB / Lucie Sulovská

„Dávať zvieratám ľudské vlastnosti a používať u nich ľudské výrazy (umierať, jedlo, jesť, kakať, atď.) je modernistické, ľavicové a liberálne a hodí sa k mestskej eko-etno-bio vychrtline s korálkami na krku, náušnicami v nose, pupku a obočiu, s pľandajúcou sukňou a pijúcich čaje z misky,” dodal s emotikonmi na záver.

Bělobrádek rozhneval Čechov

Prvotné reakcie ho však nepotešili – za svoj príspevok získal takmer 540 rozhnevaných smajlíkov. „Vás fakt niekto volí? Nechápem,” ozval sa Pavel. Pridal sa aj ďalší Petr: „Prosím ťa, deprivant Bělobrádek je tvoj kamarát alebo mu môžem dať výchovný výprask?”

Netrvalo však dlho a témy sa chopili kreatívni Česi na internete.

Foto: FB / Lucie Sulovská
Foto: FB / Lucie Sulovská
Foto: FB / Čtyřlístek ze stránek STRACH.cz
Foto: FB / G.cz
Foto: FB / Gurmánské české memes s pasivně agresivní příchutí

Ospravedlnenie po obhajobe

Ako sa následne vyjadrila blogerka, takúto pozornosť rozhodne nečakala a chcela, aby sa kauza čo najskôr skončila, avšak Bělobrádek svojimi vyjadreniami najskôr iba prilieval do ohňa. Ospravedlnil sa až po dvoch dňoch a niekoľkých pokusoch o zmier.

Ešte predtým však tvrdo obhajoval svoj status. Išlo vraj o žart a pre portál lidovky.cz sa vyjadril, že ľudia, ktorí nepochopili smajlíkov, sú idioti. Na sociálne siete takisto pridal fotografiu s veľavravným odkazom a komentárom: „Už žiadny humor na internetoch. Fakt.”

Zdroj: ph, Foto: FB / Pavel Bělobrádek, Lucie Sulovská, Twitter