Piešťany Regióny Trnava

Zariadenie opatrovateľskej služby v Piešťanoch zatvorili pre nákazlivé ochorenie

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

PIEŠŤANY– Pre výskyt nákazlivého infekčného ochorenia muselo byť dočasne zatvorené Zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS) na Kalinčiakovej ulici v Piešťanoch. Zo 16 klientov sú štyria hospitalizovaní, z personálu je deväť pracovníkov práceneschopných, z nich piatim bolo ochorenie diagnostikované.

ZOS je v správcovstve mesta Piešťany, jeho hovorkyňa Drahomíra Moretová uviedla, že v súčasnosti sa tam vykonávajú nutné opatrenia, výmena materiálu, posteľných matracov a bielizne a dezinfekcia celého zariadenia, ktorú okrem zamestnancov mesta realizuje aj odborná firma. “Veľmi si vážime ochotu a prístup vedenia Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch i Fakultnej nemocnice s poliklinikou Trenčín, ktoré nám pomohli riešiť túto nepríjemnú situáciu,” uviedla hovorkyňa. O ochorení boli informovaní rodinní príslušníci klientov, ktorí boli zároveň požiadaní o prijatie klientov domov na nevyhnutný čas.

“Šiesti klienti sú už v rodinách a ďalší šiesti v iných mestských zariadeniach,” dodala hovorkyňa. Zdroj ochorenia je podľa nej ťažké určiť, niektorí klienti sa vrátili z operácií z nemocníc, majú voľný pohyb, navštevujú iné zdravotnícke zariadenia, chodia za nimi návštevy. “Ale vplyv na ochorenie a jeho šírenie môže mať na svedomí aj horúce počasie v uplynulých dňoch,” konštatovala.

Mesto Piešťany je zriaďovateľom šiestich rôznych zariadení sociálnych služieb. “Za 25 rokov ich existencie sme ani raz nezaznamenali ochorenie takéhoto rozsahu – takúto nepríjemnú situáciu. O to viac nás mrzí celá situácia a robíme všetko preto, aj v spolupráci a pod kontrolou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, aby sme dostali zariadenie do prevádzky,” dodala Moretová.