Komárno Nitra Regióny

Zápchy na moste medzi Komárnom a Komáromom chcú riešiť nastavením semafora

Zdroj: TASR / Milan Drozd

NITRA – Zápchy na Alžbetinom moste medzi Komárnom a Komáromom by mali pozitívne ovplyvniť chystané zmeny v nastavení svetelných sekvencií na semafore na konci mosta na maďarskej strane. Predĺži sa zelená pre tých, ktorí prichádzajú zo severu a v prípade zápchy semafor vypnú.

 

Ako informovala mediálna referentka z komárňanskej radnice Sylvia Kunyiková, primátor Komárna Béla Keszegh inicioval stretnutie s príslušnými orgánmi za účasti polície z Komárna a Komáromu, Maďarskej správy ciest a predstaviteľov oboch samospráv. „Účastníci stretnutia sa zhodli na tom, že primárnym cieľom opatrení by mala byť bezpečnosť. Preťaženie Alžbetinho mosta vozidlami ovplyvňuje aj jeho technický stav,“ uviedla Kunyiková. Zriaďovateľ semafora objednal odbornú štúdiu zameranú na hustotu premávky a vypracovanie alternatívneho nastavenia. Na základe toho zvýšia v blízkej budúcnosti zelené časové pásmo o 30 percent pre tých, ktorí prichádzajú zo severu.

Komárňanská mestská polícia bude monitorovať premávku prostredníctvom nainštalovaných kamier. „Ak dôjde k zápche, semafor bude vypnutý na prechodné obdobie na základe policajného signálu. Vodiči majú možnosť ozvať sa na telefónnom čísle mestskej polície 159,“ doplnila Kunyiková.