Spoločnosť Zahraničné

Západ Turecka zasiahlo zemetrasenie. Spôsobilo škody a vyžiadalo si zranených

Západom Turecka otriaslo zemetrasenie s predbežným magnitúdom 6, pričom spôsobilo škody a vyžiadalo si aj zranených. Ilustračné foto. Zdroj: TASR/AP

ANKARA – Západom Turecka otriaslo zemetrasenie s predbežným magnitúdom 6, pričom spôsobilo škody a vyžiadalo si aj zranených. Vo štvrtok o tom informoval turecký úrad pre zvládanie katastrof a krízových situácií. Zemetrasenie podľa neho udrelo o 14:25 miestneho času a jeho epicentrum sa nachádzalo v meste Bozkurt v provincii Denizli. Seizmologické centrum Kandilli v Istanbule stanovilo magnitúdo otrasov na 5,7.

 

Starostka Bozkurtu Birsen Celik sa pre televíziu NTV vyjadril, že v dôsledku zemetrasenia sa zrútili dva domy, ktorých obyvatelia vyviazli len s menšími poraneniami. Poškodilo sa však viacero ďalších domov, ktorým popraskali steny. Obyvateľov poškodených domov vyzvali, aby sa do nich nevracali.

Otrasy spôsobili škody na domoch aj v neďalekom meste Tutluca, ale nikto tam podľa miestneho starostu neutrpel zranenia. V obci Agdan sa však pre zemetrasenie zrútil minaret tamojšej mešity. Zemetrasenie bolo cítiť aj v provinciách Antalya, Mugla, Isparta a Burdur.