Domáce Šport

Začala sa futbalová liga. Bratislavský Slovan zosmiešnil Nitru, D.Streda podobným spôsobom Sereď

Futbalisti bratislavského Slovana deklasovali Nitru na jej štadióne v zápase prvého kola najvyššej súťaže. FOTO TASR - Henrich Mišoviè

BRATISLAVA – Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do novej sezóny Fortuna ligy jasným víťazstvom. V otváracom zápase nového ročníka triumfoval úradujúci majster na ihrisku FC Nitra 5:0, keď si po dva góly pripísali Žan Medved a Ibrahim Rabiu.

Ešte o gól viac ako Slovan zaznamenali hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorí v jedinom nedeľňajšom stretnutí deklasovali ŠKF iClinic Sereď 6:0. Dva presné zásahy si pripísal Andrija Balič. Žilina vyhrala na ihrisku FK Senica 4:0. Všetky góly strelil úradujúci vicemajster po zmene strán, dva z nich Vahan Bičachčjan. Spartak Trnava triumfoval v Michalovciach 2:0. Ružomberok remizoval doma s AS Trenčín 2:2, keď dvojgólové manko zmazal až v závere – v 86. minúte kapitán Ján Maslo premenil jedenástku a v tretej minúte nadstaveného času vyrovnal Adam Brenkus. Bod zachránili v závere aj hráči FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, ktorí remizovali na pôde ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

FC Nitra – Slovan Bratislava 0:5 (0:4)
Góly: 12. a 49. Medved, 37. a 41. Rabiu, 45. Strelec. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Jánošík, ŽK: Šefčík, Vrábel, Hovhannisjan – de Kamps, 2500 divákov.
Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Magda, Záhumenský – Mustafič, Vrábel (63. Fabiš) – Šefčík, Faško, Chobot (88. Danek) – Hovhannisjan (73. Tančík)
Slovan: Šulla – De Marco, Abena, Božikov (65. Bajrič), Medveděv – de Kamps (81. Ožbolt), Rabiu (73. Nono) – Moha, Čavrič (73. Ratao), Strelec (65. Holman), Medved

Ján Kozák, tréner Slovana: “Tešíme sa, prišli sme si pre víťazstvo. Rozhodlo sa už po prvom polčase, sme spokojní. Boli sme lepší, chlapci išli za gólmi, mali sme dobré riešenia. V druhom polčase to však už nebolo ono, aj preto sme nepridali ďalšie góly.”
Dávid Šípoš, brankár Nitry: “Slovan ukázal svoju kvalitu, my takú ešte nemáme. Neboli sme agresívni, súpera nič nebolelo. Verím, že to pre nás bude facka a odrazíme sa k lepším výkonom.”
Žan Medved, útočník Slovana: “Hrali sme veľmi dobre ako tím, mali sme loptu pod kontrolou po celý zápas. Mali sme dobrý štart na loptu. Som spokojný s gólmi, hoci som mohol dať aj hetrik. Mal som na to šance.”
Dávid Strelec útočník Slovana: “Nečakali sme nič podobné, ale hrali sme na to, aby sa to takto skončilo. Dobré bolo, že sme strelili rýchly gól a hneď sme pridali ďalšie. Som rád, že som dal po troch zápasoch gól.”

Futbalisti bratislavského Slovana deklasovali Nitru na jej štadióne v zápase prvého kola najvyššej súťaže. FOTO TASR – Henrich Mišoviè

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 1. Yao, 43. Vlasko. Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Jekkel, ŽK: Vovkun – Mikovič, 1439 divákov.
MFK Zemplín Michalovce: Dehtiar – M. Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Neofytidis – Phillips, Begala, Žofčák (80. Mendéz), Popovic (67. Gríger) – Sidibé (56. Trusa)
FC Spartak Trnava: Rusov – Kóša, Izuchukwu, Tumma – Jakúbek (80. Benovič), Grič, Saymon, Vlasko, Yao – Pačinda (87. Mihál), Mikovič (81. Olejník)

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: Mojich zverencov musím pochváliť za dnešný výkon. Myslím si, že nevyhralo lepšie mužstvo. Mali sme veľa šancí, najmä v prvom polčase. My sme nemali šťastie, súper naopak ťažil zo skúseností svojich hráčov. Nemali by sme dostávať také zbytočné góly ako v úvode zápasu. Snažili sme sa hrať aktívne, mali sme dosť šancí na skórovanie, ale nevyšlo to.

Marián Šarmír, tréner FC Spartak Trnava: Obe mužstvá mali sťažené podmienky, keďže v ich kádroch nastali veľké obmeny. Bolo ťažké sa pripraviť na zápas. Dali sme dôležitý prvý gól a videl som, že nám to psychicky pomohlo. Súper mal veľa centrovaných lôpt, ale ustáli sme to. Zápas sa zlomil po našom druhom góle. Splnili sme cieľ, ktorým boli tri body.

Spartak Trnava začal nový ročník futbalovej ligy víťazstvom 2:0 v Michalovciach. FOTO TASR – Roman Hanc

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:2 (2:0)
Góly: 19. Ďubek, 21. Kovaľ – 85. Fadera, 90.+ Weir. Rozhodovali: Dohál – Pozor, Košecký, ŽK: Orávik, Menich, Balaj, Chren, Grozdanovski, Kovaľ, Duga – Abrahám, Blahút, Špiriak, ČK: 55. Orávik (ViOn) po druhej ŽK, 1361 divákov
Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Orávik – Hrnčár, Sloboda (46. Grozdanovski), Duga, Kovaľ (86. Haspra) – Ďubek (61. Chren) – Balaj (74. Tkáč)
Pohronie: Repiský – Bangala (89. Jacko), Pavlík, Špiriak, Župa (70. Petrák) – Blahút, Mazan, Weir, Badolo – Matič (70. Vondryska), Abrahám (47. Fadera)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: Odohrali sme fantastický prvý polčas, v ktorom malo byť o výsledku rozhodnuté. Po zmene strán prišli problémy, zranenie Slobodu, jedenástka a ďalšie udalosti, ktoré prišli. Napriek všetkému sme bojovali. Škoda, že sme stretnutie nedotiahli do víťazného konca.”

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: Vstup do stretnutia sme mali veľmi zlý, boli sme pomalí a v 21. minúte to bolo 0:2 a následne mohlo byť aj 0:3 z nášho pohľadu. Po zmene strán sme urobili jednu zmenu, čo sa hneď prejavilo. Mali sme šance, vybojovali sme penaltu, ktorú sme nedali, napriek tomu sme išli za gólom a v 95. minúte Weir trafil a berieme bod.

MFK Ružomberok remizoval v zápase 1. kola s AS Trenčín 2:2. Dvojgólové manko zmazal v závere, v 86. minúte kapitán Ján Maslo premenil jedenástku a v tretej minúte nadstaveného času vyrovnal Adam Brenkus.

Futbalisti Ružomberka remizovali v prvom kole s Trenčínom 2:2. FOTO TASR – Ján Krošlák

MFK Ružomberok – AS Trenčín 2:2 (0:2)
Góly: 86. J. Maslo (z 11 m), 90.+3 Brenkus – 7., 33. Ikoba. Rozhodovali: Micheľ – Ádám, Straka, ŽK: Gerec, Kojnok, Kochan, Kostadinov, Mojžiš – Yem, Ikoba, Kapuadi, Križan, ČK: 67. Kapuadi (Trenčín) po druhej ŽK, 1232 divákov
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mojžiš – Kojnok (60. Brenkus), Kostadinov (82. Mrva), Múdry (82. Zsigmund), Takáč (46. Kochan), Ďungel – Regáli (77. R. Kružliak), Gerec
Trenčín: Bergsen – Yem, Križan, Kapuadi, Pirinen – Roguljič (74. Čatakovič), Mahdioui, Corryn (65. Kadák) – Azango, Ikoba (74. Šulek), Ghali (55. Bukari)

Ján Haspra, tréner Ružomberka: Myslím si, že ružomberský i trenčiansky divák môže byť spokojný, lebo z oboch strán to bol kvalitný futbal. My sme v mojich očiach podali vynikajúci výkon, počas celého zápasu sme Trenčín tlačili. Jeho kvalita sa ale potvrdila, keď sa ujal vedenia 2:0. Nás to ale nezlomilo, stále sme sa snažili so stretnutím niečo spraviť, pokúšali sme šťastie, opäť sme však doplácali na našu slabinu, o ktorej všetci vieme. Napokon sme sa v závere presadili dvomi gólmi a keďže vyrovnanie prišlo v poslednej minúte, sme s bodom spokojný. No myslím si, že za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať.

Stijn Vreven, tréner Trenčína: Samozrejme, že sme sklamaní. Viedli sme 2:0 i 2:1, ale myslím si, že remíza je spravodlivá, súper bol lepší na lopte i v hre. My sme dali síce dva góly, tie prišli po našej individuálnej kvalite. Do zápasu prehovorila hlúpa červená karta. Pred penaltou prišli naše chyby. Pri vyrovnávajúcom góle sme boli iba deviati na ihrisku. Bod berieme, bol to dobrý zápas proti kvalitnému súperovi.

Radosť hráčov Žiliny v 1. kole futbalovej ligy v zápase so Senicou. FOTO TASR – Róbert Fritz

FK Senica – MŠK Žilina 0:4 (0:0)
Góly: 79., 83. Bičachčjan, 60. Ďuriš, 64. Paur. Rozhodovali: Smolák – Ferenc, Galo, bez kariet, 1238 divákov
Senica: Fryšták – Ólafsson, Didiba, Nemec, Šimčák – Addo – Marie (65. Šalata), Totka (74. Bajič), Piroska, Yenne – Duda (74. Mašulovič)
Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior – Gono – Ďuriš (76. Rusnák), Myslovič (82. Fazlagič), Bernát (65. Bičachčjan), Iľko (65. Kaprálik), Sluka, Paur (65. Kurminowski)

Anton Šoltis, tréner Senice: Súhlasím s trénerom hostí,  úvodných 20 minút patrilo súperovi, pokiaľ si to u nás sadlo. Potom to bolo z našej strany lepšie, vyrovnali sme hru, dostali sme sa do zápasu. Vypracovali sme si tri príležitosti, mohli sme otvoriť skóre zápasu. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, mali sme tam dve čisté šance. Proti súperovi, akým je Žilina, musíte takéto šance premeniť, pretože v zápase ich nebude veľa. Potrebujeme sa zohrať, pred zápasom sme museli zmeniť nejaké pozície, pretože sa nám zranil útočník. Škoda, zápas sa lámal za stavu 0:1, urobili sme chybu v obrannej zóne. Za stavu 0:2 si to súper ukontroloval, prehra je možno trochu krutá, hostia v druhom polčase trafili štyrikrát bránu a strelili štyri góly. Taký je futbal. My musíme pracovať ďalej, máme čo zlepšovať, najmä efektivitu. Súperovi gratulujem k víťazstvu.

Pavol Staňo, tréner Žiliny: Zápas bol zaujímavý s množstvom  šancí. Po úvodnej 15-minútovke, kde sme mali tri gólové situácie, sa  zápas mohol vyvíjať inak, ak by sme inkasovali. Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom, očakávali sme náročný zápas – prvý polčas to potvrdil. Sme spokojní, podarilo sa nám vyhrať.

Sidney Friede, Zsolt Kalmár, strelec gólu Eric Ramirez a Cesar Blackman oslavujú víťazstvo D.Stredy nad Sereďou. Zdroj: TASR – Pavel Neubauer

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF Sereď 6:0 (3:0)
Góly: 12. a 90.+1 Balič, 8. Ramirez, 13. Divkovič, 60. Davis, 63. Kalmár. Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, Vitko, ŽK: Michalík, 5450 divákov
DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Müller, Davis (69. Mendez) – Friede (69. Fábry), Schäfer, Kalmár (86. Bednár), Balič – Divkovič (69. Andzouana), Ramirez (80. Sharani)
Sereď: Kanurič – Morong, Djiby Ba, Hučko, Slaninka (46. Pankaričan) – Duranski (81. Potoma), Tatranský (46. Šumský) – Mészáros (46. Michalík), Špehar, Iván – Jarovič (66. Jureškin)