Regióny Trnava

Zábery na Štefánikov kraj prináša trnavský fotograf Milan Marônek

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

TRNAVA – Výstavu fotografií trnavského autora Milana Marônka Štefánikov kraj pripravilo Trnavské osvetové stredisko (TOS) k 140. výročiu narodenia generála Milana Rastislava Štefánika. V Dome hudby M. Schneidera Trnavského bude trvať od 22. júla do 31. augusta. Informovala o tom Milada Kotlebová z TOS.

 

Výstavnú kolekciu tvoria farebné snímky, na ktorých autor zachytil panorámy a krajinárske scenérie Záhoria, doplnené sú úvahami spisovateľa, publicistu, maliara a ilustrátora Štefana Bednára, myjavského rodáka, v ktorých opisuje charakter regiónu, kde prežil svoje detstvo. “Myšlienka zrealizovať výstavu vznikla v minulom roku, keď Milan Marônek zaslal do súťaže Trnavský objektív 2019, ktorú zastrešuje TOS, multimediálnu prezentáciu s názvom Štefánikov kraj. Bola vysoko hodnotená odbornou porotou a ocenená. V krajskom kole súťaže AMFO 2019 získal za prezentáciu druhé miesto, ktoré obhájil aj v celoštátnom kole súťaže AMFO 2019,” uviedla Kotlebová. Výstava je súčasťou projektu KreaTiviTa 2020, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Milan Marônek sa venuje fotografickej tvorbe od roku 1976, v súčasnosti je predsedom trnavského Fotoklubu Iris, kde odovzdáva svoje odborné fotografické skúsenosti mladej generácii. Svojou tvorbou a aktivitou prispieva k fotografickému dianiu na Slovensku a zviditeľňuje Trnavský kraj a Slovensko prostredníctvom fotografie aj na zahraničných výstavách.