Politika Zahraničné

Z väzenia pre koronavírus prepustia bývalého Trumpovho právnika Cohena

Na snímke je Michael Cohen bývalý dlhoročný právnik amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zdroj: TASR / AP

NEW YORK – Bývalého právnika amerického prezidenta Donalda Trumpa Michaela Cohena majú čoskoro prepustiť z väzenia. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, napísala v piatok agentúra DPA.

 

Federálny väzenský úrad (BOP) už informoval Cohena o jeho plánovanom prepustení, uviedla spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na Cohenovho právnika Rogera Adlera.

Vo väznici Otisville v americkom štáte New York, kde si Cohen mal odpykať trojročný trest odňatia slobody, ktorý by vypršal v novembri 2021, bolo na nový koronavírus pozitívne testovaných niekoľko väzňov a zamestnancov. New York je vôbec najviac zasiahnutou oblasťou v Spojených štátoch.

Po uplynutí 14-dňovej karantény si Cohen zvyšok svojho trestu odsedí v domácom väzení. Presný dátum, kedy bude prepustený, uvedený nebol.

Cohena poslal súd do väzenia na tri roky v decembri 2018 po tom, čo sa priznal k daňovým únikom, poskytnutiu nepravdivých údajov finančnej inštitúcii, nezákonnému prispievaniu na politickú kampaň a poskytnutiu nepravdivých údajov Kongresu. Na výkon trestu nastúpil začiatkom mája 2019.