Spoločnosť Zahraničné

Z ochorenia COVID-19 sa v Británii plne uzdravil 101-ročný dôchodca

Zdroj: traverseticker.com

LONDÝN – Z ochorenia COVID-19 vyvolaného novým koronavírusom sa plne uzdravil 101-ročný anglický dôchodca. Informovala o tom v piatok stanica BBC. Keitha Watsona z grófstva Worcestershire pôvodne prijali do nemocnice, aby ho operovali po úraze nohy, ktorý utrpel v dôsledku pádu.

Po hospitalizácii dostal horúčku a následné testy potvrdili prítomnosť nového koronavírusu. Jeho príbuzní priznali, že po tejto správe sa vzhľadom na jeho pokročilý vek už pripravovali na najhoršie. Pacient sa však napokon plne uzdravil a po dvoch týždňoch strávených v nemocnici sa mohol napokon vrátiť do domova dôchodcov, v ktorom žije. Podľa príbuzných ho momentálne netrápi nič iné, len boľavá noha.

Správa o uzdravení 101-ročného Keitha Watsona sa rýchlo rozšírila prostredníctvom internetových sociálnych sietí. Zrejme najstarším človekom, ktorému sa doposiaľ podarilo prežiť ochorenie COVID-19, je 107-ročná Holanďanka Cornelia Rasová, napísal vo štvrtok britský denník Daily Mail.

Táto holandská dôchodkyňa, žijúca v domove sociálnych služieb na ostrove Goeree-Overflakkee, ochorela 17. marca, len deň po svojich 107. narodeninách. Podľa lekárov sa pravdepodobne nakazila na bohoslužbách, počas ktorých sa infikovalo aj ďalších 40 ľudí. Dvanásti z nich zomreli, avšak Corneliu Rasovú lekári 6. apríla vyhlásili za úplne vyliečenú.