Politika Spoločnosť Top Zahraničné

Z celej krajiny urobili teroristov: Po kurióznej chybe Microsoft sklopil uši!

RIJÁD – Z celej krajiny urobili teroristov. Microsoft sa po chybe svojho internetového vyhľadávača Bing, ktorý sa už rok usiluje byť konkurenciou pre Google, musel poriadne červenať a ospravedlňovať.

Ak počas víkendu chcel človek preložiť názov nechválne známej teroristickej organizácie, stránka Bing Translate slovo „Daeš” preložila ako „Saudská Arábia”. Pochybenie, ktoré si všimli saudské médiá, vyvolalo na tamojších sociálnych sieťach veľké pobúrenie.

Po výzve na bojkot prišlo ospravedlnenie

Predstavitelia monarchie po tom, čo sa zlé preloženie stalo virálnym, vyzvali na bojkot všetkých produktov amerického technologického giganta. Množstvo používateľov považuje chybu za urážku, iní svoje pohorčenie prezentovali videami.

Microsoft sa za vzniknutú situáciu ospravedlnil aj priamo predstaviteľom Saudskej Arábie. Ako sa pre portál The Huffington Post vyjadril viceprezident spoločnosti pre Saudskú Arábiu, Mamdouh Najjar, išlo o chybu pri automatizovanom prekladaní.

„Ako zamestnanec Microsoftu sa osobne ospravedlňujem veľkému ľudu Saudskej Arábie a tejto krajine, drahej všetkým našim srdciam, za toto neúmyselné pochybenie,” povedal Najjar. Spoločnosť vraj chybu opravila do niekoľkých hodín po tom, čo sa o nej dozvedela, a urobila všetko pre to, aby sa už nezopakovala.

Zdroj: ph, Foto: basirat.ir, Video: Twitter