Politika Zahraničné

Z autobiografickej knihy Michelle Obamovej sa predalo už desať miliónov kusov

Na archívnej snímke Michelle Obamová podpisuje výtlačok svojej knihy. (SITA/AP)

WASHINGTON – Z autobiografickej knihy bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej sa predalo už desať miliónov kusov, pričom táto publikácia je na ceste stať sa najúspešnejšími knižnými memoármi vôbec. Kniha s názvom Becoming (Slušivá) vyšla pred piatimi mesiacmi.

“Sme presvedčení, že tieto pamäte by sa pokojne mohli stať najúspešnejšou publikáciou svojho druhu na svete,” vyhlásil Thomas Rabe, šéf nemeckého vydavateľstva Bertelsmann, ktorého citovala stanica BBC.

Vydavateľstvo v roku 2017 zaplatilo za práva na Obamovej knihu, ako aj na pripravovanú knihu jej manžela, amerického exprezidenta Baracka Obamu, 60 miliónov dolárov.

Bertelsmann vlastní 75-percentný podiel vo vydavateľstve Penguin Random House, ktoré knihu Becoming vydalo.

Obamová v autobiografii opisuje svoje detstvo, prácu, materstvo a čas strávený v Bielom dome. Publikácia si získala priazeň kritikov pre univerzálny prístup k čitateľom každého veku a pohlavia. Obamová (54) v knihe zároveň kritizuje súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Bývalá prvá dáma Trumpovi vyčíta najmä to, že jej manžela obvinil, že sa nenarodil v Spojených štátoch a nie je preto legitímnou hlavou štátu.