Top Zahraničné

Vzťahy Ruska a Číny sú na veľmi vysokej úrovni

PEKING – Ruský premiér Dmitrij Medvedev dnes vyjadril presvedčenie, že rusko-čínske vzťahy sa v súčasnosti ocitli na veľmi vysokom bode. Podľa agentúry TASS to uviedol dnes po rokovaniach s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, s ktorým prerokovali všetky aspekty dvojstrannej spolupráce.

Vzťahy medzi oboma štátmi označil Medvedev za partnerské a vzájomné. Informoval, že počas svojej návštevy v Číne bude rokovať s čínskym premiérom Li Kche-čchiangom a ďalšími predstaviteľmi čínskej vlády, a vyjadril nádej, že počas schôdzky bude podpísaný balík významných zmlúv odsúhlasených už na medzivládnej i medzirezortnej úrovni.

Okrem toho Medvedev v stredu vystúpi na konferencii Second World Internet Conference vo Wu-čchengu venovanej problematike internetu, ktorá sa podľa jeho slov bude týkať aj “témy, ktorá je aktuálna pre všetkých”.

Čína patrí k významným ekonomickým partnerom Ruska, ktoré spoluprácu s Pekingom výrazne posilnilo po tom, ako sa v roku 2014 kvôli kríze na Ukrajine zhoršili vzťahy medzi Ruskom a Západom.