Domáce Politika Spoločnosť

Výzvy na svoje odstúpenie považuje Kováčik za predvolebnú kampaň

Zdroj: archív

BRATISLAVA – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik považuje výzvy opozičných politikov na svoje odstúpenie za ich predvolebnú kampaň a ostro sa ohradzuje voči šíreniu nepodložených medializovaných informácií, ktoré považuje za lži. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Stretnutia s Marianom Kočnerom aj Norbertom Bödörom prokurátor aj naďalej odmieta.

“Opakovane uverejňované, ničím nepodložené závery o protiprávnom postupe špeciálneho prokurátora či neexistujúcom vzťahu, sú podsúvané klamstvá, ktoré (Kováčik, pozn. TASR) považuje za súčasť dlhodobej účelovej diskreditačnej kampane, ktorej cieľom je ustavičným opakovaním lživých informácií, prezentovaných ako pravdivých, vyvolávať a živiť vo verejnosti falošný dojem o jeho neprofesionalite a neetickom chovaní s cieľom dosiahnuť jeho odstúpenie z funkcie špeciálneho prokurátora,” uviedla hovorkyňa.

Špeciálny prokurátor tiež vyhlásil, že vždy postupoval v trestných veciach v súlade so zákonom a žiadnej nepovolanej osobe neposkytol žiadne údaje z trestných vecí. Naďalej je pripravený aj na spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní. Tie ho však zatiaľ neoslovili. “K dnešnému dňu nebol políciou špeciálny prokurátor predvolaný vypovedať k predmetnej trestnej veci ani k ďalším veciam, ktoré boli medializované. Nedisponuje informáciou, prečo tak doteraz neurobila,” dodala Tökölyová.

Na odstúpenie Kováčika vyzvali viacerí opoziční politici. Odvolávajú sa na medializované informácie. Vyčítajú mu tiež nečinnosť v boji proti korupcii alebo kritiku verejných informácií o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.