Bratislava Regióny

Výstavba fanzóny Bratislavčanov zaskočila. Zmizol známy podstavec

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Bratislavčania boli v piatok 5. apríla svedkami toho, ako pred Istropolisom na Trnavskom mýte buldozér zbúral starý mramorovo-betónový podstavec, na ktorom sa pred rokom 1989 nachádzala busta Františka Zupku. Búranie a ďalšie stavebné práce pred Istropolisom sú súčasťou prípravy zóny pre fanúšikov (fanzóny) majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a v Košiciach v dňoch 10. – 26. mája. V najbližších dňoch pripravia plochu na pozemku pred Istropolisom, aby vyhovovala podmienkam prevádzky fanzóny. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka komunikácie majstrovstiev sveta Michaela Grendelová.

 

Demolácia podstavca znepokojila Bratislavčanov a video s buldozérom, ktorý ničí podstavec, sa rýchlo dostalo na sociálne siete. Ľudia sa domnievali, že búranie postihne i samotnú budovu Istropolisu. „Pred Istropolisom odstránili podstavec, na ktorom už pár desaťročí nie je žiadna socha. Práce v okolí Istropolisu súvisia s prípravou fanzóny pre majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a zaistením bezpečnosti jej návštevníkov. V rámci pripravovanej zóny sa vykonajú aj ďalšie úpravy pozemku, ale žiadne z týchto aktivít sa netýkajú budovy Istropolisu,“ uviedol hovorca mestskej časti Nové Mesto Marek Tettinger.

Vo fanzóne bude bezplatný vstup aj pre tých, ktorí nemajú lístok

Otvorenie fanzóny na Trnavskom mýte naplánovali organizátori majstrovstiev na piatok 10. mája. Počas každého hracieho dňa ju otvoria hodinu pred začiatkom prvého zápasu a zatvoria po skončení posledného stretnutia daného dňa.

Do fanzóny môžu vstúpiť všetci fanúšikovia, ktorí si kúpili lístok na zápas, ale aj tí, ktorí si chcú len vychutnať hokejovú atmosféru. Bezplatný vstup umožní každému sledovať zápasy v priamom prenose na veľkoplošných obrazovkách. Sú to jediné miesta v okolí arény, ktoré ponúkajú túto možnosť, pretože vysielacie práva Medzinárodná hokejová federácia nikomu inému neudelila.

Fanzóna budú rozdelené na dve časti. V prve časti návštevníci nájdu obchody so suvenírmi, stánky partnerov a sponzorov majstrovstiev sveta. Každý deň sa budú žrebovať vstupenky na zápasy, takže aj návštevníci bez lístkov sa môžu dostať na zápas. Druhá časť ponúkne veľkoplošné obrazovky a viacero stánkov s občerstvením.