Myjava Regióny Trenčín

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie po tragickej udalosti v Myjave

Zdroj: FB / Polícia SR

MYJAVA – Vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom začal v súvislosti s prevrátením sa autobusovej zastávky v Myjave trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia a trestného činu ublíženia na zdraví. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti.

 

Ďalší postup bude stanovený podľa výsledkov priebehu vyšetrovania a znaleckých posudkov. “V meste Myjava na ulici Staromyjavskej došlo počas zlých poveternostných podmienok k vyvráteniu autobusovej zastávky, následkom čoho boli zranené dve maloleté osoby. Jedna maloletá osoba po prevoze na lekárske ošetrenie zraneniam podľahla a druhá sa nachádza v kritickom stave,” uviedla polícia.

K prevráteniu autobusovej zastávky došlo v stredu (5. 2.), v čase, keď sa tam nachádzala päťčlenná rodina. Dvaja dospelí a najstaršie dieťa sú v poriadku. “Celá vec je v šetrení polície a samospráva okamžite prijala opatrenia na kontrolu všetkých ostatných prístreškov, zariadení a stromov, ktoré by mohol silný vietor poškodiť,” uviedlo v stredu mesto Myjava na svojej oficiálnej stránke.