Bratislava Regióny

Vyšetrovanie júlovej bitky futbalových chuligánov v Bratislave stále neukončili

Zdroj: archív

BRATISLAVA – Polícia naďalej vyšetruje júlovú bitku zahraničných futbalových chuligánov, ktorá sa odohrala na bratislavskej Ventúrskej ulici. Pre agentúru SITA to uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Ako dodala, vyšetrovatelia zhromažďujú dôkazy a vyhodnocujú kamerové záznamy. Polícia ešte v júli avizovala, že popri siedmich už odsúdených osobách môžu v tejto kauze v závislosti od dôkaznej situácie padnúť ďalšie obvinenia.

Policajti po bitke futbalových fanúšikov klubov Levski Sofia, Cracovia Krakov a Ajax Amsterdam zadržali začiatkom júla na Ventúrskej ulici v Bratislave 107 osôb – 41 Poliakov, 15 Holanďanov a 51 Bulharov. Zo 107 zadržaných bolo 51 klasifikovaných ako poškodení (napadnutí Bulhari). Spomedzi zvyšných 56 osôb (Poliaci a Holanďania) bolo zatiaľ sedem odsúdených za výtržníctvo. Súd im uložil šesťmesačné nepodmienečné tresty a následne vyhostenie zo Slovenska na tri roky.

V súvislosti s bitkou v bratislavskom Starom Meste zasahovalo v júli 106 policajtov a ďalších 24 eskortovalo zadržaných. Polícia bola podľa svojho stanoviska pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana, ktorý v daný deň hral v Bratislave zápas, a fanúšikmi poľských mužstiev. Na Ventúrskej ulici sa však medzičasom odohrala bitka medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi. Bulhari z klubu Levski Sofia cestovali na zápas do Ružomberka, Poliaci z Cracovie Krakov a s nimi spriaznení Holanďania zase do Dunajskej Stredy.