Domáce Politika Top

Výročie smrti veľkej osobnosti: Pri mohyle Štefánika aj kotlebovci a známy extrémista

BRATISLAVA – Významnú osobnosť slovenských dejín si nepripomenuli len oficiálni predstavitelia BBSK. Štvrtý máj, ktorý pripadol na 98. výročie smrti Milana Rastislava Štefánika, pri jeho mohyle pri bratislavskom letisku strávili aj kotlebovci a kontroverzný extrémista Rastislav Rogel.

Rogel kandidoval v parlamentných voľbách zo 44. miesta práve za Kotlebovu stranu ĽSNS, netají sa svojimi sympatiami k neonacizmu a v minulosti mal aj problémy so zákonom. Okrem iného je frontmanom kapely Krátky proces, ktorá je neslávne známa xenofóbnymi a rasistickými názormi, či textami zameranými proti Rómom aj Židom.

Rogel bol odfotený aj v tričku s Adolfom Hitlerom – Foto: Topky.sk / Tip čitateľa

S ich prítomnosťou nebol spokojný šéf bratislavskej župy Pavol Frešo. „Milan Rastislav Štefánik bol v prvom rade demokrat a vlastenec. Svoj vzťah k vlasti nepotreboval dokazovať šírením nenávisti a strachu. Nikdy by nedovolil, aby na mohylu v Ivanke pri Dunaji prišli ľudia ako Rastislav Rogel a jeho kamaráti so slovenskými hákovými krížmi,” napísal na svojom Facebooku.

Zdroj: ph, Foto: Topky.sk / Tip čitateľa, FB / Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život, Video: FB / Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život