Regióny

Východné Slovensko opäť budú sužovať búrky. SHMÚ vydal výstrahy 2. stupňa

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Na východnom Slovensku sa môžu v piatok popoludní vyskytnúť silné búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozorňuje na svojom webe. Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pred búrkami pre okresy východného Slovenska a platí do 18.00 h. Vo viacerých okresoch stredného a východného Slovenska zároveň platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

 

Počas celého piatku zároveň platí na strednom Slovensku výstraha prvého stupňa pred búrkami. Meteorológovia na sociálnej sieti upozornili, že piatok bude teplý, dusný deň s búrkami. “Búrky sa aktuálne vyskytujú najviac na strednom Slovensku. Môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami, krúpami, ojedinele aj veľkými, prechodne aj zosilneným vetrom a výraznou bleskovou aktivitou,” napísal ústav. Podľa meraní radaru SHMÚ už niektoré búrky vykazujú aj supercelárne črty.

Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí do 16.00 h pre okresy Lučenec, Detva, Poltár, Brezno, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Spišská Nová Ves, Gelnica a Levoča. Výstraha prvého stupňa pred búrkami zase platí pre okresy Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Košice okolie, Košice a Sabinov.