Prešov Regióny

Vstupná budova na prešovskom velodróme dostáva nový vzhľad

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Vstupná budova na prešovskom velodróme dostáva nový vzhľad. Po tom, ako samospráva zrekonštruovala jej interiér a na budove vymenila okná, pristúpila v týchto dňoch aj k zatepleniu a obnove jej vonkajšieho vzhľadu. Ako informovalo mesto Prešov na svojej internetovej stránke, celkové náklady na rekonštrukciu objektu predstavujú sumu takmer 167.800 eur.

 

“V rámci ďalšej fázy revitalizácie cyklistického velodrómu na Športovej ulici bude zateplený celý objekt vrátane strešných konštrukcií. Súčasťou prác je aj sanácia havarijného stavu zatekania v prechodovej chodbe vedúcej do hľadiska velodrómu a úprava strešných vpustov,” uviedla samospráva. Stavebné práce majú zahŕňať aj osadenie nových plastových dverí a presklenej steny do priestorov kotolne, plynoregulácie a prechodovej chodby. Pribudnú tiež nový bleskozvod, podlahy v prechodovej chodbe a lodžii, aj nové antikorové zábradlie.

Stavbu, ktorú realizuje spoločnosť StavStar, Granč – Petrovce, realizuje mesto s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v podobe nenávratného finančného príspevku vo výške 50.000 eur.