Domáce Spoločnosť

Všetky cesty sú zjazdné, miestami sa nachádza vrstva čerstvého snehu

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Lukᚹ Grinaj

BRATISLAVA – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý.

 

Ako informuje Slovenská správa ciest na svojej stránke, na ceste I/68 medzi Lipanmi a Veľkým Šarišom a na cestách III. triedy v okolí Lipian je vozovka miestami pokrytá centimetrovou vrstvou čerstvého snehu. Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Na horskom priechode Pusté Pole je vozovka pokrytá miestami čerstvým snehom hrúbky jeden centimeter.

Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Príslop (cesta I/78), Šútovce (cesta III/1774) a Veľké Pole (cesta II/512). Cesta I/64 cez horský priechod Fačkovské sedlo je od 1. novembra uzavretá v okrese Žilina aj Prievidza pre nákladné motorové vozidlá, ktorých dĺžka presahuje 12 metrov. Obmedzenie trvá až do konca zimnej údržby.