Domáce Kauzy Politika Spoločnosť

Vražda Remiáša je už premlčaná. Napriek tomu jej vyšetrovanie pokračuje

Zdroj: TASR/Rudolf Bihary

BRATISLAVA – Vyšetrovanie vraždy Róberta Remiáša pokračuje aj po 23 rokoch. V súčasnosti nie je obvinená žiadna konkrétna osoba.

 

 “V rámci vyšetrovania neboli doposiaľ zistené také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vzniesť obvinenie konkrétnej osobe,” povedala pre TASR hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Polícia podľa jej slov naďalej robí úkony v rámci vyšetrovania a operatívno-pátracej činnosti. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie však v súčasnosti nechcela poskytnúť ďalšie informácie, aby nedošlo k jeho zmareniu alebo sťaženiu objasnenia.

V minulosti bolo v tomto prípade vznesené obvinenie Imrichovi Oláhovi, Jozefovi Roháčovi a Ing. Ivanovi Lexovi. Ako ďalej Baloghová ozrejmila, 6. septembra 2004 vylúčili obvinených Imricha Oláha a Jozefa Roháča na samostatné konanie. Na základe rozhodnutia prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava bolo napokon 6. septembra 2006 zastavené trestné stíhanie voči obom osobám.

Lexove trestné stíhanie pozastavneé

“Vo vzťahu k obvinenému Ing. Ivanovi Lexovi bolo trestné stíhanie zastavené rozhodnutím špeciálneho prokurátora zo dňa 21. 9. 2006,” doplnila.

Vyšetrovateľ Policajného zboru vydal 8. februára minulého roka uznesenie, ktorým pokračuje v prerušenom trestnom stíhaní v prípade smrti Remiáša z apríla 1996. Na vydanie tohto rozhodnutia dal písomný pokyn prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Remiáš zomrel pri výbuchu svojho auta 29. apríla 1996 v Bratislave na križovatke ulíc Botanická, Karloveská a Devínska cesta. Muž bol spojkou s bývalým príslušníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý vypovedal, že na zavlečení syna vtedajšieho prezidenta SR Michala Kováča sa podieľala tajná služba.