Spoločnosť Zahraničné

Vojaci Národnej gardy z Washingtonu mali pozitívny test na COVID-19

Zdroj: pixabay

WASHINGTON – Vojaci americkej Národnej gardy, ktorí boli rozmiestnení v uliciach metropoly Washington počas nedávnych demonštrácií, mali pozitívny test na ochorenie COVID-19 spôsobené koronavírusom. Oznámila to hovorkyňa washingtonskej Národnej gardy Brooke Davisová, ktorú citovala agentúra AFP.

 

Davisová uviedla, že presný počet vojakov, ktorí mali pozitívny test, nemôže zverejniť z dôvodu bezpečnosti. Dodala, že vojakov testovali pred a po nasadení do ulíc.

Vo Washingtone, kde prebiehali násilné protesty vyvolané násilnou smrťou Afroameričana Georgea Floyda, rozmiestnili 1700 príslušníkov Národnej gardy.

Starostka Washingtonu Muriel Bowserová a následne federálna vláda jednotky zmobilizovali 1. júna, aby pomohli bezpečnostným zložkám.

Agentúra AFP v tejto súvislosti uviedla, že mnohí z demonštrantov mali síce rúška alebo ochranné masky, ale bezpečné rozstupy na takejto akcii nebolo možné dodržať.

Protesty v Spojených štátoch vypukli po zabití Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel 25. mája v meste Minneapolis v štáte Minnesota pri zásahu policajtov, keď ležal spútaný na zemi. Jeden z nich mu vyše osem minút kľačal na krku, hoci sa Floyd opakovane sťažoval, že nemôže dýchať.