Kežmarok Poprad Prešov Regióny

Vodiči, pozor. Na niektorých cestách sú po hustom snežení skrížené kamióny, SHMÚ varuje pred silným vetrom

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Branislav Račko

POPRAD – V Popradskom okrese platí výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, najmä v polohách nad 800 m n. m. Ako agentúru SITA informoval Roman Bednár, dočasne poverený vedením správy a údržby Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad, na horskom priechode Vernár je po hustom návalovom snežení skrížený kamión, cesty primrzli, na mieste sú cestári so sypačmi a skrížený kamión je aj pri Kežmarku.

 

V Kežmarskom okrese v pondelok platí aj výstraha pred vetrom na horách, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 135 – 160 km za hodinu. Výstraha 2. stupňa platí do pondelkovej 9:00 hodiny. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

„Prevažnú väčšinu výjazdov pre silný vietor sme mali k spadnutým stromom v celom Prešovskom kraji, v okrese Kežmarok k jednej poškodenej streche,“ uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove.