Regióny Žilina

Vodič prevážal tisíce litrov tekutiny pripomínajúcej naftu, potrebné doklady nemal

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / KR PZ Trenčín

ŽILINA – Pri kontrole poľského auta zaistili colníci na Orave 3 800 litrov tekutiny, ktorej výpary pripomínali motorovú naftu. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, slovenský vodič nemal k nákladu potrebné doklady.

 

“Pri kontrole úložného priestoru auta s poľským evidenčným číslom na jednej z oravských komunikácií našli colníci tri tisíclitrové plastové nádoby a štyri plechové sudy s objemom 200 litrov plné tekutiny pripomínajúcej motorovú naftu. Vodič tvrdil, že ide o olej na vykurovanie, ktorý má pre vlastnú spotrebu,” povedala Chríbiková. Colníci z nádob aj z palivovej nádrže odobrali vzorky a poslali ich na expertízu do colného laboratória. Ak sa preukáže, že ide o motorovú naftu, bude vodič musieť zaplatiť spotrebnú daň aj pokutu.

“Zaujímavosťou je, že tento vodič sa nepoučil ani z podobného zážitku z minulosti, keď ho colníci pristihli pri preprave totožného tovaru, ktorý si zaobstaral tiež v Poľsku,” povedala Chríbiková. Vtedy vodič najskôr tvrdil, že ide o postrek na burinu a neskôr, že je to olej na vykurovanie. “Dostupná technológia použitá na mieste však vyhodnotila, že tekutina vykazuje znaky motorovej nafty, čo sa neskôr odbornou expertízou aj potvrdilo,” dodala Chríbiková.