Banská Bystrica Regióny Zvolen

Vo zvolenskej nemocnici sa vlani narodilo 1 260 detí, prevažovali chlapci. Toto boli najobľúbenejšie mená

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR/AP

ZVOLEN – Na gynekologicko–pôrodníckom oddelení Nemocnice Zvolen sa vlani narodilo 1 260 detí, čo je o 26 viac ako v roku 2018. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, zdravotníci priviedli na svet 657 chlapcov a v piatich prípadoch dvojičky. Najobľúbenejším menom, ktoré rodičia dali svojim synom, bol Jakub a u dievčat vedie Nina. Najviac detí sa vo Zvolene narodilo v júli.

Prvým bábätkom narodeným v roku 2020 vo zvolenskej nemocnici bol chlapec – Martinko Ukrop zo Zvolena. Na svet sa prihlásil presne o 16:00 na Nový rok s hmotnosťou 3 500 gramov a dĺžkou 52 centimetrov.

Pôrodnica v nemocnici vo Zvolene patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. V uplynulých dvoch rokoch tak do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov investovala takmer 650-tisíc eur.

V súvislosti so zvyšovaním štandardu bude v záverečnej fáze modernizovaná aj časť s pôrodnými sálami. „Našou prioritou je neustále zvyšovanie úrovne poskytovaných služieb a komfortu rodičiek. Veríme, že mamičky so svojimi bábätkami budú v našej nemocnici spokojné a do pôrodnice sa vrátia aj pri ďalšom pôrode,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský.