Bratislava Regióny

Vo Vrakuni vysadia desiatky stromov. V lesoparku pribudnú lúčne kvety

Zdroj: TASR / Ivan Kríž

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa vysadia v jarných mesiacoch do 50 nových stromov. Sadiť sa bude najmä v lesoparku, na pešej zóne a v okolí Bebravskej ulice. S prácami sa už začalo a o niekoľko dní v lesoparku vysadia aj lúčne kvetiny. Pre TASR to potvrdil starosta Vrakune Martin Kuruc.

 

Starosta uviedol, že každý rok na jar a na jeseň sa snažia v mestskej časti vysadiť nové stromy. “Vždy počas zimného obdobia sa totiž niektoré stromy vypílili, a to z dôvodu napadnutia škodcom, alebo boli prehnité či spráchnivené. Vždy sa snažíme za každý vyťatý strom dva nové vysadiť,” priblížil. Tento rok v jarných mesiacoch vysadia vo Vrakuni do 50 nových stromov.

Budúci týždeň chce mestská časť začať aj s výsadbou lúčnych kvetín v lesoparku. Najprv však bude musieť na miestach výsadby upraviť pôdu a dosypať tam novú zeminu vhodnú pre lúčne kvety. “Máme vyhliadnuté tri lokality v lesoparku, do 1000 metrov štvorcových, kde vysadíme lúčne kvety,” spresnil Kuruc. Ak sa tento nápad ujme a bude naň pozitívna odozva od obyvateľov, starosta pripúšťa, že budú zvažovať výsadbu lúčnych kvetoch aj na iných miestach vo Vrakuni.